Oglądasz wiadomości wyszukane dla zapytania: o żółwiu wodno lądowym

Temat: zółw lądowy a wodno - lądowy
Chyba najbardziej różniącą je cechą jest to ,że żółwi wodno lądowy potrzebuje akwaterrarium gdzie musi byc woda i ląd, a lądowe... ...no wiadomo. Poza tym żółwie wodno-lądowe są tańsze niż lądowe. Lądowe muszą miec wystarczająco duże terra ze ściółką którą trzeba podmieniac, trzeba spryskiwac, ogrzewac lampką, codziennie zmieniac wode itp. Wodno-lądowe potrzebują znów odpowiedniego akwa, nalanej wody, urządzenia filtracyjne, grzewcze i naświetlające (= prąd)

Temat: zółw lądowy a wodno - lądowy
Może chodzi o to, że żólwie wodno - lądowe są zwinniejsze nie tylko w wodzie ale i na lądzie?! Żólwie wodne są przede wszystkim mięsożerne, a lądowe roślinożerne- jednak na pierwszy rzut oka nie można tego stwierdzić! Pomyślę jeszcze nad tym, jak mi coś wpadnie do glowy to napisze.

Temat: Obalanie mitów na temat żólwi!
Witam!
na temat żółwi narosło wiele mitów, postaram sie parę wyjaśnić

Żółw je sałatę - NIE PRAWDA - sałata zawiera dużą ilość szczawianów, które hamują przyswajanie wapnia w organizmie, przez co dochodzi do krzywicy.

Żółw może żyć na podłodze - NIE PRAWDA, chyba że w domu masz odpowiednia temp., promieniowanie UVB, wodę (w przypadku wodno lądowych, lub darń i kore (w przypadku lądowych), a wiedząc nie można żółwia trzymać na podłodze

Żółw wodno - lądowy może jeść mięso ptaków i ssaków - NIE PRAWDA, żółw nigdy nie zapoluje na ptaka czy świnkę, najwyżej raz na parę miesięcy znajdzie trochę padliny

Żółw lądowy je nabiał - NIE PRAWDA - nabiał - mleko czy sery - nie leża na stepie w oczekiwaniu na przyjście żółwia - ten pokarm nie występuje w naturalnym menu żółwia!

Żółw lądowy je owoce - NIE PRAWDA - na terenie gdzie żyją dane żółwie nie występują owoce, a jak występują to 2-3 miesiące w roku, w małych ilościach, a więc używajmy ich jako urozmaicenie np. raz na tydzień malutki kawałek jabłka / truskawki

Żólw śmierdzi - BREDNIE - żółw śmierdzi jeśli nie zachowuje sie higieny - odpowiedniej filtracji, czyszczenia, i wielkości akwarium / terrarium

Myślę ze to najważniejsze mity na temat żółwi, lecz jeśli ktoś pamięta o innych, niechaj dopisuje!

* mówiąc o żółwiach lądowych mam na myśli najpopularniejsze gatunki - żółwia greckiego i stepowego, a o żółwiach wodno - lądowych o czerwonolicym, żółtolicym, żółtobrzuchymi ostrogrzbietym!

Pozdrawiam!Temat: żółw lądowy a pływanie
Żółwie lądowe jako że żyją na lądzie nie są do pływania anatomicznie przygotowane. Wystarczy porównać sobie łapę żółwia wodno-lądowego z lądowym i widzimy u tego drugiego brak błon pławnych pomiędzy palcami w kończynach a także bardziej wysklepiony pancerz. Jeśli chodzi o tą drugą cechę bywają wyjątki zarówno u jednych jak i drugich.

Co do pytania domyślam się, że mogło się wziąć z tego, że żółwiom lądowym buduje się baseniki w terrarium lub umożliwia się kąpiele poza nim np. w miskach. Jeśli chodzi o takie baseny to muszą mieć one łagodny spady a także nie powinny być one zbyt głębokie. Najlepiej żeby nie przykrywały całego pancerza, a przede wszystkim żółw trzymając swobodnie głowę miał ją nad powierzchnią wody.

PozdrawiamTemat: zółw lądowy a wodno - lądowy
od razu zastrzegam, że jestem laikiem w temacie ale pytanie jest dla mnie dość ważne bo przez to doktor podziękował mi za egzamin:) pozwolił korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł, więc miedzy innymi pytam Was - jaka jest różnica między żółwiem lądowym a lądowo - wodnym, jakaś jedna specyficzna?. Czytając o żółwiach dowiedziałam się o mięśniu językowym (którego nie maja wodno - lądowe i dlatego muszą mieć w pobliżu wodę, żeby mogły pobierać pokarm).

Czy coś jeszcze przychodzi Wam do głowy?
z góry dzięki za wszelką pomoc;)

pozdr

[ Dodano: 2009-02-17, 19:47 ]Temat: Poczatki z przygarnietym czerwonolicym
Kolejny przykład znęcania się nad zwierzętami. Dobrze ze ten żółw trafił na kogoś odpowiedzialnego. Dziewczyna od której wzięłaś gada to pewnie jakiś dziecko a jego rodzice podstawówki nie skończyli ze nie potrafią odróżnić żółwia lądowego od wodno lądowego ale cóż szkoda słów.
Żółw przez pierwsze dni nie będzie jadł musi się zaaklimatyzować ale widzę ze problem jest z oczami na zdjęciach widać ze ich nie otwiera prawdopodobnie to z braku dostępu do wody a nadmiaru pasku idz z nim do weterynarza znającego się na gadach. Granulat nie nadaje się dla żółwi prawidłową dietę znajdziesz na stronie głównej. Żółw musie mieć suchą wyspę żeby mógł się całkowicie wysuszyć i żarówkę świecącą punktowo do wygrzewania w dziale galeria jest wiele zdjęć przykładowych akwaterrariów dal żółwi wodno lądowych możesz się nimi wzorować urządzając swoje.Temat: chory żółw?
Mam żółwia wodno lądowego paroletniego a włąściwie dwa żółwie.
Od jakiegoś czasu jednemu z nich schodzą całe łuski z pancerza.Nigdy tak nie było.Proszę o radę czy mój żółw jest chory czy poprostu rośnie?Drugiemu żółwiowi nic się nie dzieje a jest starszy o rok,chodz jest mniejszy od tamtego.Temat: Jaka to choroba??
Witam.Co prawda moj zolw juz zmarl,ale chcialbym wiedziec z jakich to przyczyn.Moj zolw byl to zolw wodno-ladowy mial grzalke wlaczana caly czas oraz kamien na ktory mogl wychodzic kiedy chcial.Karmilem go robaczkami,ktore polecono mi w sklepie zoologicznym.Kiedy przyszedlem i chcialem go wypuscic zobaczylem jak lezal na kamieniu i mial zamkniete oczy i sie nie ruszal.Byl strasznie miekki,jego skoropa rowniez moze mi ktos powie jaka to byla przyczyna ?? Leon mial zaledwie 7 miesiecy.Co prawda to juz ponad 3-4 lata,ale ja dalej go pamietam.Temat: Poczatki z przygarnietym czerwonolicym

Dziewczyna od której wzięłaś gada to pewnie jakiś dziecko a jego rodzice podstawówki nie skończyli ze nie potrafią odróżnić żółwia lądowego od wodno lądowego
No wlasnie nie dziecko. Ale wiesz.. Ona go znalazla. Nie zawsze kazdy musi znac sie na wszystkim. Ja bym tez nie rozroznila zapewne wielu zwierzat.
Temat: Żółw lądowy
Przecież żółw musi mieć utrzymywaną odpowiednią temperaturę oraz promienie UV. Do tego powinien mieć kamienie do ścierania sobie pazurków. Żółwie stepowe bardzo lubią się zakopywać, a raczej w dywanie się nie zakopie . To jaka jest temperatura w tej szafie. Bo chyba nie parę stopni powyżej zera. Wygląda na to, że tamten żółw nie żyje tylko wegetuje.
Żółwie nie zostawiają śladów na podłodze i nie zostawiają śluzu, to nie ślimaki . Cena żółwia lądowego zależy od jego gatunku. Najczęściej dostępne są greckie i stepowe. Mnie osobiście bardziej podobają się lądowe od wodno-lądowych.Temat: Żółw lądowy
zgadzam się mimo to że nie znam się na żółwiach lądowych tylko na wodno-lądowych to nawet a powiem to że nie jest to najlpesze a tak z ciekawości jak ten żółw żyje z psami??Temat: Leki stosowane w terapii żółwi ladowych i wodno-lądowych
Witam

Zapraszam do zapoznania się z artykułem o lekach stosowanych w terapii żółwi lądowych i wodno-lądowych

http://zolwie.net/index.p...=169&Itemid=222Temat: Żółw lądowy

Mam kilka pytań odnosnie żółwia lądowego.

=> Czy pielęgnacja takiego żółwia jest trudna? Czy konieczne jest zapewnienie mu odpowiedniej temperatury itp
=> Żólwie wydają nieprzyjemny zapach, czy raczej nie? ;p
=> Jak taki żółw chodzi po podłodze, zostają tam jakieś ślady? Czy zostawia jakiś śluz za sobą czy coś? Nie wiem jak to nazwać.
=> Co takie zwierzątko je?
=> I ile kosztuje?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Admin: Przenosze do odpowiedniego działu!

Sam mam żółwie wodno-lądowe, ale procedura jest taka sama: najpierw należy się przygotować ( zbierać inforamcje), dopiero potem kupować i hodować.PozdrawiamTemat: Pytania

I do tego, co już częściowo napisane zostało (chodzi mi o różnice pomiędzy lądowym, a wodnym), to lądowy jest droższy, a wodny tańszy. Tyle że sprawa ma się później inaczej, jeśli chodzi o zakup sprzętu dla wodnego.

Rzeczywiście żółw lądowy jest droższy (ceny wahają się w ok. 400-700zł za Testudo horsfieldii), a wodno-lądowy tańszy (ok. 50zł) i trzeba przyznać, że po zbilansowaniu cen żółw wodno-lądowy jest większym wydatkiemTemat: Oddam zolwia wodno-ladowego.NIEAKTUALNE
Oddam zolwia wodno-ladowego ma 4 lata.Odbior osobisty.Numer kontaktowy 695-934-562 nieaktualne
Temat: żółw żółtolicy - parka czy jeden?
Witam.
Żółwie mogą żyć pojedynczo (tak zazwyczaj jest w akwaterrariach). Jeżeli nie masz możliwości zakupu akwarium które w przyszłości będzie miało około 300 litrów, lepiej mieć jednego żółwia. Jeżeli jednak wielkość nie jest przeszkodą lepiej żeby żółw żółw miał towarzystwo, to dobrze na nie wpływa. Trzymanie dwóch żółwi w ciasnym akwaterrarium prędzej czy później może doprowadzić do konfliktów między nimi.
Przy okazji zapoznaj się z informacjami zawartymi na tej stronie.
(Przeniosłem temat do odpowiedniego działu. Żółw żółtolicy jest żółwiem wodno lądowym ).
Pozdrawiam.Temat: pytanko
Takie podziały na "wodne", "lądowe", "biegające", "fruwające" itp. były używane w XIX wieku... Nie mają wiele wspólnego z systematyką. Są tylko teoretyczne i nie warto się zastanawiać i wymyślać czy jak żółw przebywa powyżej 30 minut na lądzie w ciągu dnia to jest wodno lądowy, błotny, ziemno-wodny... Bezsensu. Dla mnie czysto roboczy jest (jeśli już ma być jakiś...)podział na:

- żółwie słodkowodne (związane ściślej lub mniej z wodami śródlądowymi lub w przeważającej części życia z nimi-bo niektóre żółwie słodkowodne mogą przebywać w lekko zasolonych wodach przy ujściach rzek itd.)

-żólwie lądowe

-żółwie morskie

Ale nie ma co jakiś specjalnych dysput prowadzić na temat "wodności" bądź "wodno-lądowości" żólwi... Przynajmniej według mnie.Temat: Pytania
A) przy wodno-ladowym trzeba sie duuuuuuzo narobic, a ladowego nie mialem.
B) nie podawac trujących po prostu
C) http://zolwie.net/index.p...&id=1&Itemid=43
D) na rok
E) nie zje żadnych roślin bo...( z zolwie.net) UWAGA

Żółwie wodno - lądowe karmimy jedynie w wodzie ze względu na brak posiadania przez nie mięśnia języka, co wiąże się z niemożliwością przełykania pokarmu na sucho.
Potrafią one natomiast upolować zdobycz także i na lądzie udając się następnie w kierunku wody w celu jej przełknięcia, co znacznie urozmaica ich dietę w dodatkowe pokarmy.
F) Nie, jesli nie chcesz to nie zimuj, a jak nie jestes doświadczona to tym bardziej, bo zdarzaly sie przypadki, ze zolwie nie przezywaly zimowego snu.
G) to pytanie zadalas w pytaniu A

PozdrawiamTemat: żółw kilka pytań co i jak CENY
siemka, mam akwa 60x30x30, chciałbym kupić żółwia, niewiem jakiego... po ile są żółwie lądowe??? co muszę do nich dokupić??? zółwie wodno-lądowe są u nas po 50 złotych, co do lądowego to by miał terra 100x40x25 co trzeba dokupić do lądowego, a co do wodnolądowego??? wysepka może być z kamyczków??? bo w sklepie tak mają...Temat: Ile kosztuje żółw wodno-ląodowy
ja sie zajmuje hodowlą żółwi no troche mnie to kosztowało ale żółwia wodno lądowego znalazłem jak szedł z cegielni no to go wziąłem tylko chciałem wam powiedzieć nie radze kupywać żółwia greckiego prawda jest on ładny ale ja go kupiłem po 5000 u tego żółwia też jest potrzebna odpowiedzalność bo ten żółw żyje od 80-100 lat ja mam 11 lat więc jeszcze sie tym żółwiem moge opiekowaćTemat: Żółw zasnął na zimę :)

Nieżle , ja bym się bała zimować, zbyt skomplikowane. Zamierzasz żółwia rozmnażać ??
Czemu od razu rozmnażać? Żółwie lądowe (greckie i stepowe) muszą być zimowane, obojętnie czy właściciel chce je później rozmnażać, czy też nie. Rzeczywiście jest to skomplikowane, lecz każdy właściciel takich żółwi powinien prędzej czy później umożliwić swoim pupilom ten "luksus". To nie to samo, co żółwie wodno-lądowe, np. Czerwonolice (całe szczęście )Temat: Terrarystyka
wiela17 napisał:


ja wiem czy od razu akwarium bądź terrarium jest Ci potrzebne kumpel ma właśnie wodno-lądowego ale tego żółwia do wody raczej nie ciągnie i przeważnie leży koło kaloryfera. A co do akwarium to szyba, trochę kitu i diament dwie godziny i akwarium zrobione. A jeśli nie masz zdolności technicznych to możesz zawsze od kogoś odkupić

Właśnie wyczytałem, że żółwie które trzyma się np. pod kaloryferem to tortura która może doprowadzić go do kalectwa, a nie ma mowy by na podłodze miał temperaturę 30 stopni...poza tym do szczęścia to on potrzebuje wody w akwarium i wysepki dlatego zwie się wodno-lądowyTemat: Konkurs
Dzisiaj weny nie mam, ale moze byc cos takiego:

1) Pyt: Czemu Wasz zespol nazywa sie "Zabili Mi Zolwia" ?
Odp.: Jeden z Chlopakow z zespolu mial ksywke "zolw".
Pewnego razu znajomi go spili i chlopak padl...
Lezal jak niezywy <tzw. "zgon" >i wtedy niektorzy stwierdzili,
ze zabili Zolwia... no i tak sie zaczelo...

2) Pyt: Czemu Wasz zespol nazywa sie "Zabili Mi Zolwia" ?
Odp: Szukalismy ciekawej nazwy dla zespolu...
Nie wiedzielismy co wymyslic i zaczelismy gre w skojarzenia...
Od slowa do slowa... powstalo Zabili Mi Zolwia

3)Pyt: Czemu Wasz zespol nazywa sie "Zabili Mi Zolwia" ?
Odp: Nie wiedzielismy jaka nazwe nadac kapeli...
Wymyslilismy skrot: ZMŻ - Zespol Mazancowickich Żuli,
ktory pozniej przeksztalcilismy w Zabili Mi Zolwia
<zeby kulturalniej bylo>

4) Pyt: Czemu Wasz zespol nazywa sie "Zabili Mi Zolwia" ?
Odp: Mialem kiedys zolwia wodno-ladowego,
trzymalem go w akwarium i nad tym akwarium
wisiala sobie zarowka - swietlowka, zeby go ogrzewac
Pewnego razu rodzice chcieli go nakarmic i przez
przypadek zruszyli zarowke, ktora wpadla do akwarium...
Zolw zdechl - rodzice Zabili Mi Zolwia...
No i tak to z ta nazwa bylo

Jak cos jeszcze wymysle, to napisze

3majcie sie!
Pozdr.
EveTemat: Żółtobrzuche Czesio & Bono - dziennik i historia :)

Wydaje mi się stadne, widzę jak zolwie np. w ogrodach zoologicznych wylegiwują się razem, czasem jeden na drugim i zyja ladnie w grupce.
W Zoo żółwie wodno lądowe żyją w dużym ścisku, bo jest ich po prostu za dużo, ludzie je przynoszą, i zostawiają.
Pierwsze zdjęcie
Czasami dochodzi do nieporozumień, jednak nawet w takim ścisku żółw może się gdzieś schronić, czy uciec. W akwaterrarium nie ma takiej możliwości. Żółwie naprawdę dobrze znoszą samotność (zawsze można im kupić kilka rybek do towarzystwa ).
Może niepotrzebnie chcesz od razu mieć dwa żółwie. Zacznij od tego co masz, jak Ci się spodoba i się wciągniesz, zawsze będziesz mógł mieć drugiego. Sam mam dwa żółwie, ale ze względu na ciasnotę, żałuję że nie mam jednego.
Pozdrawiam.Temat: Żółw czerwonolicy
Oj ryby to zjadają tak naprawdę niezwykle rzadko w naturze więc myślę, że wypuszczone u nas zachowują się tak samo. Przeważnie jak już upolują jakąś rybę to słabszą lub schorowaną. Należy pamiętać, że żółwie te są bardziej padlinożercami i zjadają tak samo jak żółwie błotne oprócz tego mniejszy zwierzęta wodne np. ślimaki, kijanki płazów, larwy owadów etc. Oprócz tego nie pogardzą roślinności wodną, skrzekiem płazów….wypuszczone stanowią poważne zagrożenie.

Co do ich diety i błotnych można założyć, że ona się pokrywa chociaż należy pamiętać, że błotniaki są mniejsze więc np. nie upolują raczej większego skorupiaka, żaby etc. Słyszy się, że stanowią one zagrożenie dla żółwia błotnego bo wypierają go z miejsc plażowania i stanowią konkurencje żywieniową. Jest to prawda, ale zagrożenie jakie stanowią wypuszczone żółwie wodno-lądowe obejmuje w większym stopniu inne gatunki szczególnie płazy, którymi się żywią. Należy pamiętać, że duży żółw ma spory apetyt i potrafi zrobić niezłe spustoszenie w zbiorniku.

PozdrawiamTemat: terrarium
Każde zwierzę powinno mieć terrarium urządzone tak aby spełniały jego wymagania. Tymbardziej żółwie które w naturze gdy są zaniepokojne dają nura do wody i jak chcą popływać czegoś poszukać do jedzenia itp. to też spędzają czas w wodzie. Żółwie wodne czas na lądzie spełniają zarzywając kąpieli słonecznych. Jak wiadomo żółw czerwonolicy jest żółwiem wodno -lądowym dlatego powinien miec zarówno część wodną oaz lądową i żadnej z nich nie powninno żółwiowia zabraknąć.
Wyobraście sobie inne zwierzęta wodne które też czasami wychodzą na ląd żeby się wygrzać a są bardziej dleikatne i czułe np. żaby i wiadomo co się z nimi stanie po długim trzymaniu bez wody to trzeba teraz wiedzieć że żółwie są bardziej wytrzymałe i one w takich warunkac wytrzmają nawet kilka lat oczywiście cały czas się męcząc i sprawia im to ból nie mówiąc o braku bezpieczenstaw bo nie mogą dać nura do wody.
Temat: Proszę o rozpoznanie gatunku żółwia.
Witam serdecznie i dziekuje za rady. Czytam wszystko po kolei ale w dalszym ciagu nie wiem do jakiej grupy zaliczyc tego zolwia. Przyznam, ze jestem tym wszystkim przerazona. Nie myslalam, ze bedzie z tym tyle problemow. Najwiekszym problemem jest oczywiscie zbieranie zielska dla niego. Tu nie ma łąk, wszedzie tylko betony wiec mam z tym duzy problem. Znalazlam pokrzywy ale on na nie nawet nie chce patrzec. Nastepna sprawa ktora mnie nurtuje to zimowanie, nie wiem czy te zolwie powinny zimowac czy nie. Z tego co zauwazylam to ten zolwik nigdy chyba nie byl na trawie, jak go wypuscilam pierwszy raz to chyba z 15 min. stal w miejscu i nie wiedzial co zrobic, pozniej wystawil lepek i znowu stal. Staram sie go wypuszczac codziennie, upatrzyl sobie miejsce gdzie sa najwieksze krzaki i szybko tam biegnie. Chowa sie i kopie dolki. Musze go miec caly czas na oku bo boje sie, ze gdzies sie zakopie. Myslalam juz zeby go wypuscic na wolnosc, tutaj sa takie parki gdzie pelno zolwi zyje sobie wolno ale obawiam sie , ze moze nie przezyc. Nie mam wiec wyjscia i musze jakos o niego dbac. Wyczytalam na jakiejs stronce, ze mozna mu podawac surowa wolowine, kurczaka i ryby. Dzisiaj dalam mu troche wolowinki ale nic nie rusza jej. Nie wiem jak go namowic do jedzenia innych rzeczy procz salaty rzymskiej, tą zajada po kilka razy dziennie. Podpowiedzcie do jakiej grupy zaliczyc tego zolwia, poniewaz z tego co czytam to kazdy ma inna diete. Mysla, ze to zolw wodno ladowy ale nie jestem pewna. Pozdrawiam i raz jeszcze dziekuje za wszystkie rady.Temat: Żółw:)
Narazie takie akwarium by ci wystarczyło dla kapselka, ale gdy bedzie rósł będzie one małe. Docelowe akwarium to 200 l. Woda w akwarium musi miec odpowiednią temperature w okolicach 24*C. W osiągnięciu takiej temperatury pomoże termostat, który jest w zestawie z niektórymi grzałkami (oczywiście grzałka nie może byc za słaba). Kolejną ważna rzeczą jest filtracja, najlepiej filtr kubełkowy. Żółw potrzebuje też śwatła, które będzie dawało ciepło [(ale nie za bardzo duże ciepło, takie jak przyłożysz ręke żeby nie parzyło, można to ustawic przez odleglosc zarowki od wyspy)(najlepszę żarówką jest lustrzanka)] i żarówka UVB. Żółw wodno-lądowy musi miec też ląd. Są różne typy wysep (szukaj: www.zolwie.net). Wyspa powinna zajmowac 1/3 akwaterrarium. Myślę ża napisałem wszystko.Temat: nasi pupile
karoca, nie podlizuj się mu, bo skąd możesz wiedzieć jak sobie radzi? Co ma do tego wiek? Żółw na podłodze w szafie może dożyć 10lat, ale jego życie to będzie męczarnia.
Żółw nie powinien mieć tak mało wody i tak małego akwarium. Pisze tutaj na razie tylko o wodnym, bo mam nadzieje, że ten pierwszy jest we śnie zimowym.
Ile cm ma żółwia karapaks? jest to żółwica, dlatego mam pytanie, czy składała już jaja i ile ma lat? moje ostatnie pytanie (i odczepiam się) to czym go karmisz?

Wszystkie pytania do żółwia wodno - lądowego

Jeszcze jedna prośba, mógłbyś dać jedną fotkę boku głowy żółwia?Temat: Jakie zwierzęta lubicie i jakie macie w domu
Ja mam dwa żółwie.
Jeden to żółwiak chiński, mamy go już pół roku. To bardzo ciekawe zwierze Nie ma twardej skorupy, żyje tylko w wodzie, ma inne łapy niż pozostałe żółwie, tak jakby płetwy
Drugi to normalny żółw wodno-lądowy. Zapomiałem jego nazwy ale wiem że ma dwie czerowne plamki przy skroniach. Mamy go już rok. O właśnie żółw ozdobny czy coś takiego
Imiona kolejno: Herman i Plastuś

To nie pierwsze żółwie w moim domu. Przed nimi miałem już 4 inne Wszystkie były tej samej razy ( ozdobne ) i miały to samo imie Plastuś To tak jak dynastiaTemat: glony na skorupie... :(
Chciałam się zapytać jak skutecznie zlikwidowac glony na skorupie żółwia wodno-lądowego? Mam dwuletniego żółwia ozdobnego czerwonouchego. Jego skorupka w zawrotnym tępie porasta glonami. Wiem,ze rozrost glonów zachamowałoby zabranie lampki, ale to prz hodowli żółwia nie możliwe. Słyszałam różne opinie sprzedających w zoologach. Mówili,ze nalezy kupic preparat do wcierania w skorupę, jedni zaś mówili,ze żółw jest za mały na takie coś, inni za to polecali preparaty do woldy. Obiło mi isę też o uszy, zeby nacirać skorupę olejem, lub oliwka dla dzieci. Nie wiem która z metod jest słuszna. Prosze więc o poradę.

Pozdrawiam:)[/img]
Temat: zwierze w szkole
U mnie w szkole jest taka klasa która kupuje sobie zwierzaki .Owa klasa miała sie zajmować rybkami, ale nie zajmowała się nimi, mając lekcje w tej sali widziałam jak akwarium jest całe zielone, a rybki prawie że zdechły.
Była przerwa świąteczna(tak mi się wydaje ) rybki niestety zmarły.
Po nie krótkim czasie kupili sobie 2 złote rybki, którymi też się nie zajmowali.Była też jakaś dłuższa przerwa.Wróciliśmy do szkoły, miałam w tej sali pierwszą lekcje, a tam smród, jedna z rybek wyskoczyła z akwarium i wskoczyła do kubka,a druga też wyskoczyła ale na szafkę.
Za ok. 2 miesiącach klasa kupiła małego żółwia, wodno-lądowego.
Na początku mieszkał w dobrych warunkach, ale później żółw znudził się klasie i sie nim nie zajmowała.
Weszłyśmy z koleżanką tam do sali, a tam akwarium całe zielone, myślałyśmy że żółw się nie rusza, ale na szczęście ruszał się.
Po wielu prośbach, nareszcie opiekują się żółwiem.

Niestety ja nie mogłam pomóc żółwiowi bo oni zabranialiTemat: 1
Zagrożenie związane z żółwiem czerwonolicym w Europie nie jest ani odrobinę przesadzone. Wystarczy zainteresować się tym co się dzieje w Hiszpanii, Francji czy we Włoszech. Nie chodzi tylko o zagrożenie dla żółwia błotnego, ale przede wszystkim dla płazów. Nie jest prawdą, że zjada tylko okaleczone żaby ! Poluje i wyniszcza całe populacje płazów. Na południu Europy płazy często w lecie gromadzą się w małych, wysychających zbiornikach. Taki żółw w większej kałuży potrafi skosić wszystko co żyje. Niezwykle ważnym zagrożeniem są choroby. Wystarczy spojrzeć na to co dzieje się w USA z żółwiami norowymi (Gopherus sp.), które wypuszczane przez "nawróconych" hodowców zakażają herpesem całe populacje. A żółwie wodno-lądowe też mają swoje herpesy i to co najmniej kilka, a wielu innych chorób po prostu nie znamy.Temat: Można ich przekonać?
Moja mama ma znajomą która ma żółwia wodno-lądowego i trzyma go w mały akwarium, ma tam mało wody, do tego żółw tej jej pani jest podobno duży. Słyszałam tylko że wypuszcza żółwia na podłogę, żeby sobie pochodził. I twierdzi, że to mu wystarczy...!
Moja mam próbowała ją przekonać, że żół powinien mieć większe akwa, dużo wody żeby pływac itd...
Ale to nic nie daje.
Martwię się o tego żółwia, nie chcę, aby żył w takich warunkach...
A siostrzenica tej pani (zresztą moja koleżanka) ma tak samo. A ona PODOBNO kocha zwierzęta... Ehh...

Czy mogę coś zrobić w tej sprawie?
Jakie argumenty mogą ich przekonać...?Temat: Nie wiesz jakiego gatunku jest Twój żółw ?
Na pewno jest to żółw wodno-lądowy dlatego zachęcam do przeglądnięcia działu wodne na stronie głównej www.zolwie.net/ aby przekonać się jaki wymagań potrzebuje zwierzę.

Trachemys scripta scripta to na pewno nie jest. Również mi nie wygląda na Trachemys scripta troosti ja bym obstawiał, że jest to jakiś Pseudemys. Najbardziej pasowałby mi z wyglądu Pseudemys concinna concinna.

Pozdrawiam i czekam na zdania innychTemat: Gdzie oddać zółwia
Witam. Mam remont w domu, po remoncie nie będe miał dla niego miejsca. Dużo trenuje, więc nie mam też czasu zajmować się żółwiem. Chodziłem po zoologicznych sklepach w mieście, ale nigdzie nie chcą. Nie sądze, aby jakieś ogłoszenia dały rade. Czy wpuszczenie żółwia do mniejszej rzeki jest dobre ? I pytanie z ciekawości. Czy żółw wodno-lądowy przeżył by w mniejszej rzece, czy może w jeziorze, które połączone jest z kanałem i dorzeczami ? Z gory dziękuje za odpowiedzenie na każde pytanieTemat: Żółw i jego karmienie
Moja przyjaciółka chce mieć żółwia, ale nie do końca wie czym się go karmi. Pomyślałam, że podpytam na tym forum bo tu mi zawsze odpisujecie. Więc jakby ktokolwiek wiedział to proszę pisać.
P.S-To ma być żółw wodno-lądowy.
Temat: Elo :D
Zaczne od tego ze swietny pomysl na strone. Teraz przejde do siebie i mojego zwierzyńca. Jestem Hubert, zawsze kochalem zwierzeta. Kiedys chcialem zostac weterynarzem i mialem swoja wlasna strone o zolwiach, ktora powoli sie rozwijala. Powoli, bo bylem jeszcze calkiem maly i ciezko mi bylo pisac nowe informacje. W tamtym czasie nabralem gigantycznej wiedzy na temat zolwii. Moim pierwszym zwierzatkiem byl zolw a wlasciwie zolwiczka. Niestety zdechla niespelna poltora roku temu Teraz mam sunię-Sonie , 2 zolwie wodno-ladowe i rybki. Na tym forum zarejestrowalem sie nie po to by pytac, tylko pomagac.
Temat: Fredek, Misia i Zuzia + fotoopowieść :)

a ja mam pytanko: a gdzie budują takie frecie wille?? bo może naszym urwisom kupiłybyśmy jakiś m2 działki i by się postawiło taką hacjendę murowaną, hej!
ale ta willa to dla żółwia jest zbudowana Rodzice mają wielkiego żółwia wodno-lądowego i na lato wysyłają go na wypoczynek - na hacjendę na działeczce A póki żółwia nie ma fretki korzystają. Tylko ten płotek to taki raz dwa do przeskoczenia dla naszych ogonów.Temat: Wypuszczanie żółwia poza akwa cz. 2

Ja jak kupowałem żółwia, jeszcze takiego kapselka, to wyczytałem, że wręcz powinno się go wypuszczać na ziemię i brać na pole, jedyne ograniczenie to, że trzy godzinki może być poza wodą. no tak ....

i karmić mięsem bananami ... troszkę się zmieniło od tego czasu
Owszem na pole lub jak to woli (według rejonu) na dwór można wyprowadzać żółwika na kilka godzin (np. dla złożenia jaj) ale na pewno nie można to robić w MIESZKANIU vel w DOMU !!! nieważne czy masz panele, płytki czy dywan (wykładnię) bo taki spacer tylko może zaszkodzić żółwiowi ! Spacerek raz na jakiś czas na łące nie zaszkodzi ale musimy pamiętać ze żółwie wodno lądowe (ozdobne) są silnie związane ze środowiskiem wodnym, a ląd traktują raczej jako (bardzo potrzebną) możliwość ucieczki przed zimnem i ogrzania się lub złożeniem jaj ! A długi spacer na lądzie (w naturze) wykorzystywany jest tylko jako forma ucieczki przed niesprzyjającymi warunkami ( np.wysychanie zbiornika lub zbyt gęsta populacja w zbiorniku) lub migracją na zimowiska tym samym taki spacer dla niektórych osobinków może generować tylko niepotrzebny stres.
Temat: Początki hodowli.
no właśnie...
1. A nie istnieje jakiś gatunek żółwia wodno-lądowego który dużo bardziej woli siedzieć na lądzie niż w wodzie?? Czy to może zależy tylko od konkretnego żółwia gdzie bardziej woli??
2.Czy małe żółwiki stepowe są tańsze od dorosłych czy odwrotnie i ile kosztują w sklepach zoologicznych młode i starsze.
3. Jak szybko rosną żółwie?? Ile mniej więcej zajmie im urośnięcie o 1cm??(chodzi mi o długość)Temat: Czy to możliwe?
Witam! Mam żółwia wodno-lądowego żółtobrzuchego od 2 czerwca miał wtedy 3,5cm długości i 3cm szerokości karmiłam go Gammarusem (to było jeszcze zanim byłam zarejestrowana na www.zolwie.net) ,a potem kupiłam mu Biorept i pojechałam na obóz na 2 tygodnie to było 20 lipca i moja mama karmiła go Bioreptem i Gammarusem po dwóch tygodniach miał długość 5,5cm i szerokosć tez 5,5cm.Czy to mogło być od Bioreptu?
Z góry dziękuję za odpowiedziTemat: problem z karmieniem

co do roslinki to nie je ani sałaty ani marchwi ani jabłek.
Koniecznie przeczytaj artykuł o żywieniu, który znajduje się na stronie głównej www.zolwie.net, bo żywienie żółwia wodno-lądowego takimi pokarmami jest niedopuszczalne.
Temat: Imie dla ŻÓŁwia
Pomórzcie!!!
Od ostatniego piątku jestem szczęśliwa posiadaczka żółwia wodno-lądowego ostrogrzbietego Jednak nadal stworek jest bezimienny. W jego wieku rozwojowym i przy jego wielkości trudno ocenić płeć. Z tej okazji mam dylemat co do imienia. wolałabym żeby było uniwersalne dla płci żebym nie musiała go przechcić jak juz urośnie. Czekam na wasze propozycje!!!

Oto i on:

Temat: ilość pożywienia
mam żółwia od 5. I .2008 i ma on wymiary 8,5 cm długości i 7 cm szerokości .CHciałabym sie zapytać ile razy dziennie (lub jeżeli tak 'trzeba' to ile razy w tygodniu ) należy go karmić... do tej pory dawałam mu mrożoną rybę, ser żółty ,szynkę czasami kurczaka ( wiem że tych trzech ostatnich nie powinno sie mu podawć ale ja mam zółwia w pokoju a mój tata który wcale nie słucha kiedy do niego mowie ze nie wolno MU PODAWaC TYCH "RZECZY" wchodzi do mojego pokoju i wrzuca je żółwiowi kiedy ja jestem w szkole ;/ a pokoju mi zamykać nie pozwala ;/ ) Bylabym bardzo wdzięczna jeżeli ktoś mógł by mi "przesłać" odpowiednią dietę dla żółwia wodno-lądowego ;* pozdrawiam.Temat: Chory żólwik
Witam! Prosze o szybką pomoc. od tygodnia mam w domu malutkiego zółwia wodno-lądowego, kupiłam go w sklepie zoologicznym. Od samego początku nic nie je, powiedziano mi ze niektóre zółwie tak maja, gdy sie aklimatyzuja a w nowym miejscu. Ale dawałam mu granulat, sałate, mniszek lekarski, warzywa a on nawet nic chyba nie dotknął. Na początku jeszcze biegał i chodził a teraz jest bardzo ospały i rzadko wedróje po akwaterarium, nie zauważyłam tez zyby sie załatwiał. Warunki ma bardzo dobre, temperatura tez jest w porzadku. Boje sie zeby mi nie zdechł. Nie wiem co robic , wstrzymac sie i czekac??????Temat: Skrupka od jajka
Skorupka z jaj kurzych (najlepiej wyparzona wrzątkiem) jest dobrym i naturalnym "dostarczycielem" wapnia, ale nie wszystkie żółwie ją lubią.... Bardzo rozsądnie i dobrze wyjaśnił sprawę skorupek kolega piolek, a w naturze żółwie wodno - lądowe mają dość systematyczną styczność z jajami w okresie lęgowym ptaków wodnych, czy innych przybrzeżnych.

Oczywiście Sepia jest znakomita w dostarczaniu wapnia Naszym pociechom, a do tego dużą moim zdaniem jej zaletą są dobre właściwości pływalne. U mnie w karmówkach także ją podaję rybkom, ślimakom i rakom w różnej postaci (od takiej miałkiej do małych kawałeczków), co jak zauważyłem jest przez te wymienione stworzonka podjadane...

Pozdrawiam.Temat: Aktywne Towarzystwo Sportowe aleTEMPO
No to się uzbrajam, w cierpliwość .

Trybu nocnego w aparacie nie zlokalizowałam. Jak do tej pory podświetlaliśmy się czołówkami .

A mieszkanie dla żółwia to akwarium, bo żółw jest wodno lądowy. Stare mieszkanko już za ciasne a nowe ciągle z problemami - a to wyspa niedobra a teraz filtr nie ciągnie.

To mój gad w dotychczasowym lokum.A to źródło moich ostatnich kłopotów, czyli filtr zewnętrzny.


Temat: sen zimowy
Z Twojego postu zrozumiałam jakieś 50%, ale mniejsza o to. Żółwie wodno lądowe śpią zarówno w wodzie jak i na lądzie. Nie wyciągaj go z akwaterrarium i nie przykrywaj żadnymi poduszkami! Po raz kolejny - zimą żółwie większośc dnia przesypiają i znacznie mniej jedzą. Poza tym, óżłw to nie kot czy pies, który lubi, gdy się go głaszcze. Powtarzam - nie wyciągaj go bez przyczyny.
Zero wyobraźni..
Temat: Żółw mi uciekł.Nie jadł długo.Nic nie chce jeść...
Witam!
Ja miałem podobny problem z moim Małym pół roku temu. Chociaż wydawało się to niemożliwe, zwiał z aqwa ... jak widac zawsze był rządny przygód i właściwie pozostało tak do dziś Wszczęliśmy poszukiwania i po pół godziny znaleźliśmy go całego zakurzonego za szafą Miał zapuchnięte oczka i "ciążko" oddychał. Lekarz stwierdził, że to reakcja alergiczna na kurz, który dostał się do oczu i układu oddechowego. Fakt żółwie wodno-lądowe, tym bardziej te hodowane w domu, raczej nie są przyzwyczajone do takich warunków. No i kwestia najważniejsza, zapisane kropelki szybko pomogły ... niestety nie pamiętam ich nazwy. Tak więc radzę udac się do weta i opisac zaistniałą sytuację a na pewno pomoże.
PozdrawiamTemat: Mięso?

Żólwi morskich nie trzymie się w domach z powodu ich dużych wymagać posiadam żółwia czerwonolicego, który jest żółwiem wodno-lądowych.

No, o to mi chodziło MOże faktycznie morski nie jest odpowiednim przymiotnikiem W każdym razie pamiętajcie, raz na jakis czas mozna podawac maluchom mięso, ale bez przesady. UMIAR.
Temat: Ma ktoś z Was żółwia stepowego??
ja miałem 4 zółwie wodno ladowe 2 były wielkości około 8cm jeden miał z 12 cm a największy około 30 cm ale musiałem oddać ze względu na przeprowadzke ( karmiłem żywcem ) wpuszczałem do terrarium 200L a one same łapały zdobycz ćwiczyłem ich instynkt łowcy
Temat: Można ich przekonać?
Ech, jak zwykle mój błąd, źle przeczytałem twój post (na odwrót, że się nie spotkałeś z taką gdzie by były błędy). A z tego co słyszałem to książka ''Żółwie wodno-lądowe'' Hodowla i choroby Pani Maluty podobno jest dobra. Więc prawdopodobnie tam nie ma błędów.

Dobra sorry za offtop, wracamy do tematu.

Qmcia, z twoim wiekiem nikogo nie przekonasz (chyba, że masz jakieś tajne sposoby), bo taka osoba powie: ''jestem starsza więc lepiej się znam, a ty pilnuj się w szkole'', albo '' Mój tata jest starszy więc lepiej mi powie czym mam karmić żółwia''. Dlatego tutaj próbuj jeszcze tak jak robiłaś, czyli rozmowy przez mamę. Wydrukuj jej kilka artykułów podstawowych ( o akwarium i o diecie) i jej daj. Poproś żeby przeczytała, to może przeczyta i się uda.Temat: Rejestracja żółwi ostrogrzbietych
WildBeauty, Mam już dokument przewozowy, przesłany co prawda mailowo ale go mam. Wielce ułatwiłoby sprawę wpisanie na paragon gatunku żółwia a nie tylko środowiska w którym żyje "żółw wodno-lądowy" Niestety na tyle gatunków nie chce sięsklepom zakładaćkolejnych kartotek Zobaczymy w poniedziałek co powie urzędnikTemat: Żółw czerwonolicy
Każdego użytkownika, który widział wypuszczonego egzotycznego żółwia wodno-lądowego proszę o napisanie: jaki to był gatunek lub jeśli nie jest się pewnym opisać wygląd, wielkość mniej więcej, dokładne miejsce obserwacji, ilość ( o ile widziało się więcej niż 1 szt.), oraz panująca temperatura, a także o ile jest to możliwe podanie datę obserwacji (jeśli się nie pamiętać to chociaż pora roku lub miesiąc).

Gdyby ktoś posiadał zdjęcia również proszę o zamieszczenie z podpisami autora. Gdyby ktoś pamiętał jeszcze porę obserwacji i inne ciekawe rzeczy również byłbym z nich zadowolony.

Pozdrawiam i liczę na waszą pomocTemat: Żółwica pogryziona przez psa.


Oczywiście poważnie pomyślimy o zabezpieczeniu brzegów, aby taka 'przygoda' już nigdy więcej się nie powtórzyła, ale niestety będzie to trudne zadanie ponieważ oczko ma w przybliżeniu 12x10 metrów (300 kubików wody) więc powierzchnia wymagająca zabezpieczenia jest naprawdę duża, brzeg jest wyłożony otoczakami, ale żółwie i tak świetnie sobie radzą z wdrapywaniem się po nich.


To fakt, że żółwie wodno - lądowe radzą sobie znakomicie z różnego rodzaju zabezpieczeniami i przeszkodami, ale spowodowane jest to najczęściej ich upartością i dążeniem do własnego celu.....
Temat: Czy można zastąpić lampę UVB?
Co do nabierania powietrza to nie musisz się martwić, żółwie sobie dobrze radzą na głębokiej wodzie. Jak będzie potrzebował odpoczynku to sobie wejdzie na wyspę. Żółwie wodno-lądowe to zwierzęta pływające a nie "brodzące". Potrafią nawet upolować rybkę w wodzie. Poziom wody powinien być jak największy.
Pozdrawiam.Temat: swędząca i schodząca skóra żółwia na szyi
Dzień dobry. U żółwika na szyi i na ogonku zauważyłam schodzącą skórkę, drapię ją i ociera. Proszę o poradę. Jest to żółw wodno lądowy, jest w akwarium razem z rybkami. Ma zrobioną wysepkę, na którą wychodzi. Wydaje się zadowolony z tak dużej przestrzeni i możliwości pływania, ale może nie powinien z nimi być?Temat: Żółwi staw
ehh liczyłem na większe zainteresowanie tą sprawą. Rozumiem, że na przykład może być wam obojętny los tych żółwi, które człowiek wykorzystał w taki sposób i teraz nadal upycha i pozbywa się gdzie popadnie. Jednak mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę jakie stanowią zagrożenie w ekosystemach wodnych. Ciekawi mnie na przykład jak długo minie czasu aż jednym z wymienianych w publikacjach zagrożeń płazów będą wypuszczane z hodowli żółwie wodno-lądowe.

PozdrawiamTemat: LETNIE MAMUSIE 2005 odcinek 3
teray to i ja sie opisze:
urodziłam sie 30,09,1978 imieninki mam 29,05 ze slubnym jestem juz 9 lat z czego 6 minie 29,04,2006 r. jestem zodiakalna waga musze postawic na swoim z regóły lubie miec wszystko poukładane i przemyslane z wyprzedzeniem, pozatym jestem uparta, łagodna jak baranek ale jak ktos mi wejdzie za skóre to.... nie radze hehehe, lubię zwierzęta a psy w szczególności mam dwa i dwa żółwie wodno-ladowe. pozatym sport jest mi bliski ale ostatni coś niebardzo z braku czasu i niemozności zostawienia małego.... kiedyś trenowałam lekkoatletyke biegałam na 100 i 200 m. jestem przy kości zawsze byłam nawet jak biegałam to ważyłam 60 kg przy wzroście 156. poprostu taka mam budowę a teraz to mi do tych 60za dużo 10 kg heheheh i pływanie to jest to co lubię. zapomniałabym o górach gdzie czuje sie rewelacyjnie ale cóż .... teraz to chyba niemozliwe.Temat: Marta i Kifer
Hej, odpisalam ci na priva. U nas panuje grypa i ostatnio sie troche lenimy z ćwiczeniami, i jeszcze do tego Hummer skaleczył sobie łape. No to ci zazdroszcze licznego zwierzynca, a konie byly zawsze moja pasja, ale niestety tylko w głowie, bo w realu to było zawsze takie odległe. Chodza słuchy ze w moim miescie ma powstac stadnina koni to moze w końcu spełnia sie moje marzenia. Do niedawna tez miałam akwarium, tylko takie małe 30 l i żółwia wodno-lądowego, a wczesniej szczura. Niestety przy Hummerze nie moge miec innych zwierzat za wielki z niego czort
Pozdrawiam M&HTemat: Terrarystyka
ja wiem czy od razu akwarium bądź terrarium jest Ci potrzebne kumpel ma właśnie wodno-lądowego ale tego żółwia do wody raczej nie ciągnie i przeważnie leży koło kaloryfera. A co do akwarium to szyba, trochę kitu i diament dwie godziny i akwarium zrobione. A jeśli nie masz zdolności technicznych to możesz zawsze od kogoś odkupićTemat: Sprężynka
Sir przeczytałam ze wzruszeniem . Nie mam kota , chyba , że tego którego juz wyleczyc sie nie da . Wybrałam psa z którym się swietnie porozumiewam ....wystarczy jak popatrze w jego slipka a juz wiem czego chce ..on natomiast swietnie wyczuwa mój nastrój i raz się przytuli a raz trzyma z daleka . Ale poniewaz bardzo lubie zwierzeta to mam jeszcze dwa żółwie wodno - ladowe ... Fajnie jest się budzic rano i posłuchac jak twoje kroki witane sa pluskiem wody . Pogłaszcz kotka ode mnie .Temat: mam go zarejestrowac?
Bardzo się cieszę, że policja coś robi w tym kierunku, a oznacza to tylko fakt, że jednak Polska się rozwija w tej dziedzinie (chociaż bandyci dalej biegają po ulicach ).
Druga sprawa to żółwie wodno/lądowe - tu jeszcze spora droga do czegoś takiego, a na Allegro czesto sprzedają je w opłakanym stanieTemat: Płotki
Hehe dzięx za odp. widzę że z mojego tematu zrobiła sie mała sprzeczka ale ja się jednak zgadzam z diablo33 oglądałem ostatnio film na "discovery" jak żółwie wodno lądowe polują na ryby atakują z zaskoczenia i jeżeli całej nie da rady zjeść to ją zostawia lub jak mu zwieje to pływają do końca życia cała poszarpanaTemat: Macie jakieś zwierzątko?
jako pierwsze zwierzatka to mialem (i mam do tej pory) żółwie wodno-ladowe .te czerwonolice. mam je okolo 10 lat (od "szczeniaka") a podobna moga zyc nawte do 100 . nastepnym zwierzakiem byl ptasznik (brachypelma vagans -czerwonoodwlokowy) mam go juz okolo 1,5 roku (od 2 wylinki) .a jakies pol roku temu do kolekcji dolaczyl pies rasy Flat Retrivert .teraz planuje kupic weza zbozowego (albina) .ale musze ejszcze rodzicow pomeczyc.bo nie chca czegos takiego w domuTemat: Pożywienie dla młodych żółwi ozdobnych

UWAGA

Żółwie wodno - lądowe karmimy jedynie w wodzie ze względu na brak posiadania przez nie mięśnia języka, co wiąże się z niemożliwością przełykania pokarmu na sucho.
Potrafią one natomiast upolować zdobycz także i na lądzie udając się następnie w kierunku wody w celu jej przełknięcia, co znacznie urozmaica ich dietę w dodatkowe pokarmy.Czym nie należy karmić:

- Wysokoenergetycznym i wysokobiałkowym pokarmem takim jak mięso ssaków i ptactwa (patrz wyżej),
- Suchą, oraz puszkową karmą dla zwierząt domowych (im również ona nie służy),
- wędlinami, czy serami,
- warzywami, oraz owocami.

Suchy pokarm taki jak:

pałeczki Biorept
Hikari Turtle Sticks
tabletki Reptotabin
również nie powinny stanowić podstawy diety, a ewentualne ich podawanie powinno być praktykowane sporadycznie i jedynie do wykorzystania zapasów.

UWAGA!

Dieta oparta na w/w produktach doprowadzi do zaburzeń mineralno witaminowych, otłuszczenia narządów wewnętrznych, krzywicy, oraz może spowodować uszkodzenie wątroby, oraz nerek. Ponadto układ trawienny nie jest przystosowany do takiego pożywienia, a wiąże się to z jego zaleganiem w jelitach, co można zauważyć podczas wydalania niestrawionych resztek.


Naprawdę wystarczy trochu poczytać... Czemu nikomu nie chce się wchodzić na stronę główną...?Temat: Miękka skóra
haha żyje ze mną juz 10 lat jak mnie widzi to do mnie przychodzi i wiem ze mnie kocha i jest mu z nim dobrze , bo czuje sie jak w naturalnym środowisku a nie jakies beznadziejne akwaria i inne badziewia. Jest to żółw wodno lądowy nie umiecie czytać? dzieki za pomoc jak potraficie tylko opieprzać to gratuluje inteligencjiTemat: świetlówka UV
Witam!
Mam pytanie odnosnie oświetlenia dla żółwia wodno-lądowego. Żółwik jest u nas od lutego ub. roku ( ma teraz ok. 1,5 roku) i od tego czasu zamontowaną w akwaterrarium świetlókkę UVB. Wiem ,że taka świetlówka ,jeśli na noc jest wylączana wystarcza na rok czasu w związku z tym powinnam zakupić nową.
Moje pytanie: czy nadal jest potrzeba oświetlenia em. promienie UVB,czy tez wystarczy normalna świetlówka do akwarium, ktora akurat posiadam?Temat: Zwierzęta w domu. Co na to rodzice?
Hej Założyłam taki temat na forum, aby dowiedzieć się, czy macie jakieś zwierzątka w domu..? Czy rodzice od razu pozwolii Wam je kupic? Jak się nazywają itp. itd.? Napiszcie coś o nich.
Ja mam żółwia wodno-lądowego. Zazwyczaj siedzi sobie w akwarium, ale czasem puszczam go na podłogę i sobie chodzi. Nazywa się Olek (nie miałam co wymyśleć więc tak go nazwałam). Ma już 4 lata (od zakupu).
To jego fotka Jak macie fotki swoich zwierzątek to wstawcie jeTemat: O forumowiczach ( czyli "przedstaw się" )
Witam

Mam na imię Krzysiek. A przeszłości związanej z moim nickiem nie pamiętam :P Mieszkam w Łodzi. Pierwsze akwarium w moim domu było taty, ja wtedy miałem 2 latka (jak powstało) Gdy miałem lat 11 postanowiłem założyć swoje pierwsze akwarium Było to akwarium które miało pojemność około 130 litrów . Na początek dostałem od kumpla 4 gupiki. Które w niedługim czasie, rozmnożyły się tak że, na siłę musiałem się ich pozbywać Niestety moja kariera z pierwszym akwarium skończyła się szybko Ale od listopada 2007, od kumpla dostałem żółwie wodno-lądowe. Kupiłem akwarium 112 litrów (używka). Ale teraz zmieniam na 300 litrów, i ta 112 znów będzie dla rybek Oprócz tego w tym miesiącu będę hodował krewecie (Red Cherry) i raki marmurkowe Tyle o mnie .

PozdrawiamTemat: Witamy
Cześć wszystkim forumowiczom jestem Kaulitz. W domu mam 2 psy posokowce bawarskie, które nazywają się Astor i Bombel. Astor ma 6 lat, a Bombel 4.Oprócz psów mam jeszcze:
chomika rasy panda o imieniu Biszkopt, ma on 4 miesiące, wodno-lądowego żółwia ozdobnego, który nazywa się Karol, 4 króliki nazywają się: śnieżyczka, scooby, killer, plamka
pozdrowionkaTemat: Zwierzęta inne od psów i kotów xD
Do tematu:
Ja mam żółwia wodno lądowego, nie siedzi w wodze tylko cały czas łazi po domu i wsadzamy go do wody tylko żeby się najadł
No i mam rybki akwariowe którym poświęcam najwięcej czasu jak będzie mi się nudzić to dam fotki
Temat: sen zimowy
witam. kiedy moj zolw ( wodno lądowy ) zapadl w sen zimowy w wodzie i spal lecz po jakims czasie sie wybudzil, wyjalem go z wodyi usnal na lądzie pod poduszką, budzil sie na jakis czas pochodzil po pokoju i znowu szedl spac (i tak przez jakies 2 miesiace) lecz teraz wyszedl i kiedy niechcial isc spac wlozylem go do wody i tu zaczyna sie problem czy moze zimowac na ladzie i czy jak wsadze go do wody czy mu nic niebedzie, kidy go wlozylem to nieruszal sie jakby zdechl wiec go wyjalem nie wiem co sie wogole dzieje prosze o pomoc !!!!! prosze o pomoc !!!! dodam jeszcze ze teraz kiedy siedzi ma oczy pol otwarte pol zamkniete !! prosze o pomoc szybko !!!Temat: Żółw w przedszkolu - proszę o rady
Ale chomiki prawie nie wychodzą z domku , to znudzą im się po 1 dniu.U nas w przedszkolu pamiętam , że były żółwie lądowe , za taką szybą , więc dzieciaki nie mogły się do nich przebić.Warunki miały nawet niezłe(karmione oczywiście sałatą , ale terra było spore), i dużo ich tam było.W szkole mieliśmy:żółwia lądowego , bidak ciągle był dręczony , brany w ręce itp aż w końcu ktoś go chyba wziął , mieliśmy też wodno-lądowego , miał słabe warunki , i pani ciągle mówiła , żeby nie krzyczeć , bo żółw się boi Najdłużej mieliśmy kosztkę , i to chyba było najlepsze rozwiazanie.Koszatka jest aktywan , ciekawa w obserwacji , i nie brudzi aż tak dużo.Była u nas dobre 3 lata.A niedawno mieliśmy te bojowniki , ale pani dyroktor kupiła 2 samce , i się pozabijały.Temat: Żółw w przedszkolu - proszę o rady

Ale chomiki prawie nie wychodzą z domku , to znudzą im się po 1 dniu.U nas w przedszkolu pamiętam , że były żółwie lądowe , za taką szybą , więc dzieciaki nie mogły się do nich przebić.Warunki miały nawet niezłe(karmione oczywiście sałatą , ale terra było spore), i dużo ich tam było.W szkole mieliśmy:żółwia lądowego , bidak ciągle był dręczony , brany w ręce itp aż w końcu ktoś go chyba wziął , mieliśmy też wodno-lądowego , miał słabe warunki , i pani ciągle mówiła , żeby nie krzyczeć , bo żółw się boi Najdłużej mieliśmy kosztkę , i to chyba było najlepsze rozwiazanie.Koszatka jest aktywan , ciekawa w obserwacji , i nie brudzi aż tak dużo.Była u nas dobre 3 lata.A niedawno mieliśmy te bojowniki , ale pani dyroktor kupiła 2 samce , i się pozabijały.
Wspomniałeś koszatkę- posiada ogonek,który nadłamany odpada, może to spowodować zakarzenie u zwierzaka i śmierć w mękach. Koszatki są kontaktowe ale są też płochliwe-nie lubią hałasu, dynamicznego łapania i ściskania-mam dwie i wiem o czym mówię. Poza tym są bardzo szybkie- w trakcie łapania przez dzieci może zostać zdeptana I jeszcze jedno- są to zwierzątka stadne,pojedyncze stają sie apatyczne a znowu parka co 3mce daje około 7młodych, więc koszaty też się nie nadają do przedszkola..
Chyba lepiej dzieci zabierać na wycieczki do agrogospodarstw i zoo, może warto umówić sięz kimś kto ma łagodnego psa czy kota i przynieść go na 2 godz. do przedszkola.Temat: Ile czasu zółw moze byc na lądzie?
Moim zdaniem jeśli żółw jest wodno-lądowy to chyba mówi samo za siebie
Trzeba mu wtedy zapewnic rownoczesnie dostęp do wody jak i ladu ...
A jak ktoś ma warunki do trzymania żółwia tylko na lądzie to powinien kupic żółwia lądowego. Takie jest moje zdanieTemat: pytanko
Czym wlasciwie rozni sie zolw wodno - ladowy od wodnego ?
Z tych wodno -l. to z tego co widze sa b.popularne w zoologach zoltobrzuchy i czerwonolice i to sa zolwie wodno -l.? A wodne to jakie. ?

P.s Powolutku malymi krokami przymierzam sie do kupna 4cm czerwonolicaTemat: Żółwie
Ale jaki żółw ? Stepowy? Ja miałam kiedyś 3 czerwonolice. To żółwie wodno-lądowe. Niestety dwa umarły, nie wiem dlaczego. A trzeciego musiałam oddać. Ale zawsze bardzo lubiłam żółwie.
Temat: Ile kosztuje żółw wodno-ląodowy
Ja dwa miesiące temu kupiłem dwa żółwie za 120zł czyli jeden za 60zł.
ZÓŁWIE WODNO-LĄDOWETemat: Żółwie czerwonolice (wodno-lądowe)
Czy żółwie czerwonolice (wodno-lądowe) mogą utopić się w głębokiej wodze ? Ile mniej więcej wlewać mu wody ???

Pozdrawiamy Karolina i Pan Żółwik (lub pan tyci tyci =) )
Temat: Żółwie czerwonolice (wodno-lądowe)
Nie , wręcz przeciwnie zle będzie jeśli nalejesz mu malo wody.Wlej wody jak najwięcej.Żółwie wodno lądowe uwielbiają nurkowaćTemat: obraz na życzenie
Paulinciu, śliczne!
Proszę Państwa, oto żółw (wodno lądowy of corse )

A teraz poproszę coś, co ucieszy PaulincięTemat: Żółwie wodno - lądowe - INNE
Tu można wstawiać zdjęcia nie wymienionych w innych tematach gatunków żółwi wodno - lądowych.

Przy zdjęciu proszę zaznaczyć polską oraz łacińską nazwę gatunku.

Fotki będą na bieżąco przenoszone do nowo zakładanych tematów.Temat: Ile kosztuje żółw wodno-ląodowy
U mnie dwa lata temu we wszystkich zoologach były same ostrogrzbietki, i sam owego posiadam , aczkolwiek teraz wszędzie są żółtobrzuche i zawsze żółwie wodno-lądowe kosztowały około 40złTemat: Ile kosztuje żółw wodno-ląodowy
Chciałabym się zapytać ile może kosztować żółw wodno-lądowy.Ale chce bez książeczki zdrowia.Temat: Początki hodowli.
Żółwie lądowe to cena od 200 do nawet 1000 a wodne to ok 30 np żółtobrzuch no ale pomysł jak dla mnie zły ponieważ dla żółwi wodno-lądowych część lądowa powinła zajmować niby 1/3 akwarium ale dla mnie taka wyspa to tylko w akwa ok 2m dł ponieważ najczęściej akwa mają ok 1,20m wiec jak dla mnie troche mało jest 80 cm dł do pływania dla 25cm żółwia a wiec ja preferuje wyspy gdzie żółw wyjdzie na ląd tylko żeby sie wygrzać.
Mam nadzieje że pomogłem!Temat: zolw wodno - ladowy
Witajcie!
Jestem ciekaw, czy ktorys z forumowiczow ma zolwia wodnego. ?: Ja mam w planach kupno zolwia zoltobrzuchego. Trachemys scripta scripta. Jak ktos z was posiada zolwia to opiszcie jakie ma akwa , wypos. filtr grzalke etc. Ile ma lat, i jaka diete mu podajecie.

Pozdrawiam.Temat: My animals!
Moje pupilki to:
-Koli, kundelek, lat 7, czarny podpalany, duży, miły, fajny
-Felek, kundelek, lat 3, kolorowy , żywa rakieta, miły fajny, mały, nielubi żółwi
- Marta, żółw czerwonolicy wodno-lądowy, fajna, czasem syczy
- Max, żółw czerwonolicy wodno-lądowy, fajny, także czasem syczy
- kilkanaście kur
- no i jakieś pajączki też sie znajdą ;-P
Temat: [PSZCZYNA] okolice ŻÓŁW WODNO-LĄDOWY
Sprzedam żółwia czerwonolicego, ponieważ nie ma dla niego warunkow
trzymania. (kaprys dziecka, a rodzice ochoczo spełnili).Żółw juz dorosły wymiary korpusu około 10-15cm
Wiadomości na forum dnia Czw 19:01, 27 Lis 2008, w całości zmieniany 1 razTemat: Radościalnia :DMartuska, a jaki to żółw? Moja siostra miała wodno-lądowego (tata zrobił mu willę ).


Tez mam wodno-lądowego zdjecie zamieszcze w innym odpowiednim temacie Z poczatku mial się nazywac Frycek, bo jak go dostałam to akurat były imieniny Fryderyka, a ja tak Jeżycjadowo też chciałam wiec tak sobie wymyśliłam. Jednak w nocy wymyśliłam Kolesia i już tak zostało
Temat: Co proponujecie??
Ja mialam zolwia wodno-ladowego i wcale nie byl nudny. Najbardziej lubialam patrzec jak wystawial glowke zeby zjesc ulubione robaki i moglam godzinami patrzec jak sobie plywa lub chodzi po pokoju (przypominam ze zolwie kiedy czuja sie zagrozone potrafia bardzo szybko biegac!).
Temat: Mięso?
Żólwi morskich nie trzymie się w domach z powodu ich dużych wymagać posiadam żółwia czerwonolicego, który jest żółwiem wodno-lądowych.
Temat: Jakie macie zwierzęta w domu??

mam żółwia oooo Ja też mam żółwia wodno-lądowego i kanarka rasy Garbus Japoński
Temat: żółw żółtolicy - parka czy jeden?

czy żółwia wodno-lądowego mogę wystawiać na słońce i na jak długo?
Zadbaj o trochę cienia na wybiegu aby Ci się żółwik nie upiekłTemat: żółw żółtolicy - parka czy jeden?
a ile razy dziennie karmić? na przykład jeśli bym podawała w jednej porcji: 1 krewetkę plus tabletkę suszonego i kawałek roślinki?

i - ostatnie już chyba pytanie:
czy żółwia wodno-lądowego mogę wystawiać na słońce i na jak długo?Temat: Wymiary
I to jest właśnie główny problem kupowania żółwi i lądowych i wodno-lądowych - ale bariery podstawy warunków,które potrzebują żółwie nie przesuniesz..Temat: Szczegóły o - żółw żółtobrzuchy
Żółtobrzuch to jest żółw wodno - lądowy!
Temat: mozecie mi pomoc
jak lądowy to najlepiej:stepowy, grecki a jak wodno lądowy to : żółw czerwonolicy żółtolicy lub żółłtobrzuchy
Temat: mój żółw Dyzio
to jest żółw wodno-lądowyTemat: MÓJ ŻÓŁW
HEJ MAM ŻÓŁWIA WODNO -LĄDOWEGO I DLACZEGO ON PISZCZY??????Temat: Czy ktoś ma zółwia?
Dzisiaj nabyłam żółwia wodno-lądowego. Moja córka nazwała go Franklin...
Może ktoś również ma takiego zwierzaka? Chętnie skorzystałabym z rady doświadczonego hodowcyTemat: zółw wodno-lądowy
chciał bym wiedzieć wszystko o zółwiu prowadzącym wodno-lodowy tryb życia,wielkośc akwa,oświetlenie,grzanie,pokarm,urządzenie akwa i ogólnie wszystko.Temat: Nasze zwierzaki
Robbie to jest żółw wodno-lądowy .... gatunek: ZÓŁW OSTROGRZBIETNYTemat: Pytania
dla żółwia wodno-lądowego 21cm wysokości jeśli akwaterrarium ma 24 to przesada ,przecież przez te 3cm żółw spokojnie moży wyskoczyćTemat: ŻÓŁWIE WODNO-LĄDOWE hodowla i choroby dr A. Maluta
Może ta pozycja nie traktuje o żółwiach stepowych ale uważam, że warto żeby znalazła się w biblioteczce każdego miłośnika żółwi.
Temat: Kupić czy nie??
Zastanawiałeś się może nad żółwiem wodno - lądowym .....
Wszyscy w tym temacie polecają jednak lądowego, więc ja na przekór polecę w/w żółwika
Pozdrawiam.Temat: pytanko
A ja do tej pory myślałam, że żółwie dzielą się na wodno - lądowe i lądowe (nie licząc morskich - chodzi mi tylko o te, "trzymane" w domu).Temat: Zwierzeta
ja miałem kiedyś gdzieś 5-6 lat temu chomika xD a ostatnio żółwia wodno-lądowego ale oddałem xD ^^

pamiętam jak mi żółwie uciekły po całym domu je szukałem xD
Temat: Ile czasu zółw moze byc na lądzie?
Mam pytanie Ile mniej wiecej czasu zółw wodno-lądowy moze przebywac poza akwarium z wodą??Temat: Można ich przekonać?
''Żółwie wodno-lądowe'' Hodowla i choroby Pani Maluty, ja mam tą książkę i w niej zgadza się wszystko co piszecie na forum i badom ma rację jeśli ktoś jest starszy to sądzi, że wie lepiejTemat: GALERIA - MAKRO
Potocznie żółw wodno lądowy , K4cper ta mordka już chyba lepsza??
Temat: moj kotek

ja mam żółwia wodno-lądowego. żadna pociecha. i tak go trzymam i trzymam bo nikt go nie chce
Ja swojego oddałem do egzotarium.
Temat: Terrarium
Po raz kolejny informujemy cię że żółtobrzuch jest żółwiem wodno-lądowym i by zachować porządek na forum tu powinieneś zakładać swoje wątki.

ps. akwaterrariumTemat: Początkujący żółwiarzu - zajrzyj tu :)
Mam pytanie czy są żółwie wodno-lądowe?Temat: Skalary
Witam,
czy mozna podawac zolwiowi sklary jako pokarm [mam jednego zamroznego skalara] ?
Chodzi mi oczywiscie o zolwie wodno-ladowe.Temat: Ile macie zwierzaków???
psa, świniaka, rybki (z 16), szczurzycę, 2 chomiki, 2 żółwie wodno - lądowe, 2 papugi faliste.

umcym. jeden chomik i szczurzyca mojeee <3 XDDTemat: SiemQa xD
Hej! Jestem Malini. xD Niestety nie posiadam kotka, ale uwielbiam te zwierzaki ^.^ Mam za to dwa psiki i dwa żółwie wodno-lądowe.Temat: Pupile ;)
Ja mam żółwia wodno-lądowego , znaczy żółwicę która ma już ponad 6,5 roku ^^Temat: Pupile ;)
Ja mam narazie żółwia wodno-lądowego o imieniu Jasio ( tak jakoś się samo przyjęło ;p ). A teraz myśle nad kupnem psa ( husky albo owczarek niemiecki ).Temat: Wasze zwierzaki
ja posiadam żółwia wodno lądowego zwie się PELE
Temat: zabawa
Chcę zdjęcie żółwia wodno-lądowego

Ps.jak chcesz wkleic zdjęcie to jak piszesz wiadomośc to tam są takie kwadraciki i kloknij "img"i wklej link zdjecia.
Temat: Nasze Hobby NIE związane z motoryzacją :)
Witam A ja hehe hoduję żółwie wodno-lądowe(czerwonolice).To też jest fajne hobbyTemat: Nasze zainteresowania, zajecia poza krabami:)
Ja chodzę na AiKido(sztuka walki więcej tu www.aikido.edu.pl),bawie się z moimi zwierzaczkami:krab,chomik,pies i żółw wodno-lądowy,jeżdże na koniu,w zimę uwielbiam jezdzić na łyżwach
Temat: chore oczy
witam mam zolwia wodno-ladowego.wokol jego oczu zrobil sie jakis czerwony obrzek. co to moze byc ?
Temat: Ważne info
Wrocimy, bo kupujemy zolwia wodno-ladowego

ps. Mozecie mu wymyslac przez wakacje jakies fajne imie, bo nie mozemy sie zdecydowac. Ja obstawiam Macka (tego z klanu )Temat: żółwik

stepowy nie gryza, ale wodne są miesozerne
Ale ze mnie sklerotyk przecież jak byłam młodsza (mieszkałam z mamą) to tam były dwa żółwie (wodno-lądowe) ale mam pamięć no nieźleTemat: obraz na życzenie


a ja poproszę zdjecie żółwia wodno - lądowego O_oTemat: Nasze zwierzaki - Co one potrafią?
Ja miałam żółwia wodno-lądowego(?) to niezły z niego był sprinter. poza tym wspinał się i tańczyłTemat: Wszystkie nasze zwierzaki
teraz mam 6 kotów, psa` zółwia wodno-ladowego, dwie swinki i byc moze od jutra dwa myszoskoczki, moja mama nic nie wie o tym ze chce wprowadzic nowych lokatorów. Niedawno mialam koszatniczke ale niestety zdech`la(*) (Temat: Mam, czy nie mam
Nie mam

Żółwia (wodno-lądowego) ?Temat: żółwik
kiedyś z Karolina miałyśmy chyba z 3 żółwie wodno lądowe... ale nie pamiętam co sie z nimi stało... to tak dano było...Temat: żółwik
żólwie wodno-lądowe mają zeby i jedzą mieskoTemat: Moje zwierzaczki
Mam dwa psiaki - kundelki i dwa żółwie wodno-lądowe. Plus kilkanaście kur Psiaki sa milutkie choć jeden z nich nie jest zbyt mądry
Temat: Jakie zwierzaki mieliście/macie w domu
Ja miałem dwa chomiki syryjskie, żółwia wodno-lądowego, psa mieszańca, rybki (gupiki, glonojada syjamskiego i bojownika)

A obecnie mam piesiaTemat: Gra w 5 pytań ;)
1. Call of Duty 2
2. k550i
3. kablowy 1mb
4. HoOoOp Cola
5. żółw wodno-lądowy

Do alllLL
1. Ulubiona potrawa
2. Masz karte pamięci do SE
3. Rozmiar buta
4. Ser żółty czy Szynka drobiowa
5. kot czy piesTemat: Radościalnia :D

(...) Kolega zabrał żółwia na łąkę, żeby sobie pospacerował. Niestety- spotkał znajomych (znaczy- kolega, nie żółw) i się zagadali. W tym czasie żółw oddalił się w nieznanym kierunku i wszelki słuch po nim zaginął. Tak więc uważaj, Martuska!

Dodam, że całe to towarzystwo (oprócz żółwia) to byli policjanci. Teraz kiedy słyszę jakiś dowcip o policjantach, to mi się przypomina historia z żółwiem.


Ja mam troszkę smutniejszą historię o żółwiu, taki czarny humor. Mój kuzyn miał Tadeusza, wyjechał na wakacje, zostawił Tadeusza pod opieką naszej babci i babcia się dziwiła, czemu Tadeusz nic nie chce jeść. Myślała, że może tęskni za panem... Jak kuzyn wrócił, to się okazało, że Tadeusz już dawno przebywał w żółwim, lepszym świecie... Do dziś pozostało dla nas zagadką, jak babcia mogła nie zauważyć, że żółwik zdechł. Tłumaczyła się właśnie małą ruchliwością tych zwierzątek .

Martuska, a jaki to żółw? Moja siostra miała wodno-lądowego (tata zrobił mu willę ).

Z żółwiem moich kuzynów było jeszcze drastyczniej. Wyjeżdżając na wakacje również zostawili go pod opieką babci, która często wieczorami puszczała go na trawkę, żeby się "popasł". Któregoś razu na podwórko wybiegł pies sąsiadki i niestety...
Temat: żółw z odzysku
Naprawdę żółw w stanie bardzo złym, ale to już wszyscy wiedzą... Sprawy, które mnie niepokoją, to oczywiście krzywica spowodowana złą dietą, pazury jakich jeszcze w życiu nie widziałem, złuszczająca się w przedziwny sposób skóra i moim zdaniem opuchnięte kończyny (chyba, że to tylko złudzenie optyczne). Pazurów u żółwi wodno - lądowych się nie obcina, ale w takim wypadku sam nie wiem, co zostanie zalecone przez weta.
Ze spraw na już - zacznij stosowanie odpowiedniej diety (link dostałeś, ale od tej strony będzie to czytelniejsze) http://zolwie.net/index.p...&id=7&Itemid=43 , udaj się jak najszybciej do dobrego specjalisty (przydałaby się miejscowość w której mieszkasz lub chociaż jakiś region, to podpowiemy kto jest dobry) i zapewnienie odpowiednich warunków bytowych, które mu powinieneś zapewnić (większe akwa, sucha wyspa, odpowiednie oświetlenie i ogrzewanie). Możesz go także "pomoczyć" (znaczy robić kąpiele) w naparze z rumianku (dość mocne "stężenie" - w zależności od ilości wody nawet kilka saszetek) o odpowiedniej dla żółwia temperaturze (oscylującej w zakresie 24 - 30 stopni). Z podawaniem dodatkowych witamin powinieneś się jeszcze wstrzymać, bo ta łuszcząca się skóra może być właśnie efektem nawet i przedawkowania którejś http://zolwie.net/index.p...id=10&Itemid=45 , dlatego wizyta u odpowiedniego specjalisty jest taka konieczna.

Pozdrawiam.Temat: Radościalnia :D

(...) Kolega zabrał żółwia na łąkę, żeby sobie pospacerował. Niestety- spotkał znajomych (znaczy- kolega, nie żółw) i się zagadali. W tym czasie żółw oddalił się w nieznanym kierunku i wszelki słuch po nim zaginął. Tak więc uważaj, Martuska!

Dodam, że całe to towarzystwo (oprócz żółwia) to byli policjanci. Teraz kiedy słyszę jakiś dowcip o policjantach, to mi się przypomina historia z żółwiem.


Ja mam troszkę smutniejszą historię o żółwiu, taki czarny humor. Mój kuzyn miał Tadeusza, wyjechał na wakacje, zostawił Tadeusza pod opieką naszej babci i babcia się dziwiła, czemu Tadeusz nic nie chce jeść. Myślała, że może tęskni za panem... Jak kuzyn wrócił, to się okazało, że Tadeusz już dawno przebywał w żółwim, lepszym świecie... Do dziś pozostało dla nas zagadką, jak babcia mogła nie zauważyć, że żółwik zdechł. Tłumaczyła się właśnie małą ruchliwością tych zwierzątek .

Martuska, a jaki to żółw? Moja siostra miała wodno-lądowego (tata zrobił mu willę ).Temat: Chory znajda
Faktycznie nie ma bzdur, tylko same cenne ciekawostki...


kupię żółwia czerwonolicego - NIELEGALNE! >_
Ponieważ padają pytania : „gdzie mogę kupić żółwia czerwonolicego”??? odpowiadam: NIE MOŻNA. Ten gatunek znajduje się na liście CITES, jest gatunkiem NIE dopuszczonym do handlu w Polsce. Jeśli go kupicie/sprzedacie, to NIELEGALNIE i grozi za to 5 lat więzienia!
Handel tym gatunkiem został zabroniony parę lat temu.Zaróżowiona skóra na łapach u żółwia czerwonolicego (czerwonouchego) nie musi być oznaką choroby uśmieszek . U żółwi wodno-lądowych, ozdobnych jak ich niektórzy zwą, czerwonolicych i innych gatunków, zdarza się, że skóra na łapach i „pachach” (zwłaszcza tylnych kończyn) dostaje koloru różowawego. Skóra wygląda jak lekko zaróżowiona, równomiernie na całych „pachach” i nogach, też często na błonach pływnych między pazurami. Może to być wynikiem złego krążenia krwi w danym momencie. Wystarczy wypuścić żółwia na spacer, żeby się trochę poruszał, lub dać mu popływać w nieco cieplejszej wodzie; kolor skóry powinien wrócić do normalnego w przeciągu dosłownie kilku, góra kilkunastu minut. Jeśli jednak skóra jest mocniej zaróżowiona lub wyraźnie czerwona i podrażniona, a jej kolor nie wraca po wspomnianych minutach do normalnego i utrzymuje się dłuższy czas, może to być infekcja skóry spowodowana np. brudną wodą, lub poważna infekcja związana z zakażeniem krwi (od ostatniego żółwie z reguły umierają

Najpierw niech autorka sama poczyta, a potem porady pisze...

A większość zdjęć kradziona...Temat: szczeki
Biedny żółw .. jak czytam twojego posta to serce się kraja..
Ciekawe w jakim zbiorniku go trzymasz... pewnie wielkości miski i bez wyspy gdzie mógł by się wygrzać i osuszyć. Żółw to nie ryba.. jak sama nazwa wskazuje jest to zwierzę wodno-lądowe! Mam nadzieję ,że się mylę.

Żywienie tragiczne.. nie podawaj ani wołowiny ani drobiu... z dwojga złego to już te suszki są ok.. chodź nie można na nich opierać podstawy diety.
ponad 50% diety dorosłych czerwonolicych powinny stanowić rośliny.
Tak samo podawanie witamin na własną rękę jest bardzo niebezpieczne.
Jak możesz stwierdzić że nie brakuje mu wapnia skoro mu go nie podajesz? Wg mnie to właśnie z powodu osłabienia i braku wapnia "uzębienie" żółwia uległo osłabieniu, bądź jakaś martwica.
Temperatura pokojowa to stanowczo za mało jak na tego żółwika. Powinien mieć cieplejszą wodę by lepiej funkcjonować.
Żółw jaki zwierzę zmiennocieplne potrzebuję zewnętrznego źródła ciepła do życia. Zwłaszcza po to by dobrze strawić posiłek... Nie wspominając o UVB.
Polecam Ci trochę poczytać odnośnie żywienia i przede wszystkim o zapewnieniu Twojej pociesze odpowiedniego domu. Miło by było jak byś dała jakieś zdjęcia żółwia jak i domku (nie twojego.. gadziny )
Pozdrawiam.Temat: Jaki to żółw??

1. Czy nie wiecie jaki to był może żółw(on był mały długość około 5-5,5 cm akwaterrarium miał całe w wodzie i z kamyczkami na które wchodził które wystawały poza wodę lecz też w niej leżały) - To, że był w wodzie, to tylko oznacza, że był wodno - lądowy. Radzę pooglądać zdjęcia na www.zolwie.net i poczytać informacje tam zamieszczone, które przydadzą się napewno w wyborze odpowiedniego żółwia i pomogą dowiedzieć Ci się na temat wymagań każdego z nich.
Temat: Żółtobrzuche Czesio & Bono - dziennik i historia :)
Witam

Wczoraj przygarnąłem żółwia żółtobrzuchego, przechodził z rąk do rąk, nikt go nie chciał. Ale trafił do mnie, wszystkie zwierzęta mają u mnie naturalne warunki, zbliżone do natury w jakich żyją (zajmuje się z akwarystyką i hodowlą papug).

Jest to mój pierwszy żółw, od dawna chciałem mieć wodno-lądowego, ale jakoś do tego się zabrać nie mogłem, i z nieba spadł mi Czesiu Ma 11cm (długosc gornej skorupy), jest przepiękny Niestety warunki miał slabe, akwaterra o wiele za małe (30L ;/), ale w planie jest już większe akwaterra i drugi żółw do towarzystwa - chcę zaadoptować jakiegoś kolejnego.

Posiada świetlówkę UVB, filtr i woda jest czysta. Dostalem z nim paczkę mrożonych ochotek i pudełko gammarusa (suszone kiełże), ale ich jakoś nie chce jeść. Wrzuciłem żywe rybki, i zjadł je w mgnieniu oka Jak często karmić takie żółwie?

Na wiosnę mam plany zrobienia mu akwaterrarium na balkonie, pod dostępem do słonca - przez całe lato by tak siedziały, balkon posiada okna w razie czego. Jakieś pomysły zrobienia takiego akwaterrarium, jak zrobić 'cień', żeby zolwie mogly w razie czego sie schowac przed sloncem?Temat: Rejestracja żółwi ostrogrzbietych
Przyglądam się temu tematowi i tu i na tcp i widzę,że wypowiadają się osoby,które:
-zakupiły żółwia przed wejsciem tego przepisu o rejestracji,więc nie mają dokumentów bo nie były one potrzebne wtedy,
-zakupiły po wejściu lecz nie wiedziały o tym przepisie i nie upomniały się o wymagane dokumenty.
a tak z ciekawości,czy ktoś zakupił żółwia ostrogrzbietego w Polsce z dokumentami,które umożliwiły mu bezproblemową rejestracje tego żółwia??
U mnie w zoologu też są ostrogrzbiety ale gdy zapytałam się co mogą mi powiedzieć o ich rejestracji usłyszałam,że'jest ona niepotrzebna,żółwie te jej nie wymagają,jedynie z wodno-lądowych-czerwonolice,których teraz samemu nie można zarejestrować,kupiony żółw musi być juz zarejestrowany,chyba,że został zakupiony przed wejściem ustawy o ich rejestracji'Temat: Mam żółwia . Proszę o pomoc !

jezuuuu - zupełnie bez pytania żółwia Ci kupili? Niepojęte ... Może poszukaj jakiegoś forum o żólwiach

Rodzice chyba sie pytać nie muszą , prawda? Po prostu zrobili niespodziankę. Świnki też może mieć.

Co do żółwia, to nie wiem , ja mam wodno-lądowego.
Mój je suszone krewetki i jest w wodzie. Ma wysepkę. Twoj jedynie wiem , ze musi być na piasku, musi mieć oświetlenie i mozna mu dawać sałate.Temat: <<<<<<<<JAK czesto KARMIC zolwia >
Witam otoz mam sprawe dotyczaca zolwia. Mam go od 2 tygodni karmie go 2 razy dziennie:
rano i popoludniu. Dobrze go karmie? czy robic to czesciej.
Stosuje pokarmy: BIOREPT, larwa ochotki (trzymam je w zamrazarce), suszone larwy. Dodac cos do tych pokarmow?(pokarmy miesne, roslinne.) Dokladnej rasy zolwia nie znam ale jest on wodno-ladowy. I jeszcze jedno w jakich ilosciach podawac pokarm( aby nie podawac jego zaduzo ani za malo )

Link dO Zdjec mojego zolwia:
http://www.fotosik.pl/pok...3f33df36e1.html - moje wlasne zdjeciaTemat: Zywa popielniczka-okazja!
Mam na sprzedaz siedmioletniego zolwia czerwonolicego. Jest to gatunek wodno-ladowy, miesozerny. Zolw jest dosc duzy, skorupa ma dlugosc ok.13-16cm a cale zwierze ma jakies 20cm. DOrzuce pokarm i 40l akwarium. Od razu mowie ze zolw wymaga czestego wymieniania wody w akwarium. przynajmniej raz na tydzien. Poza tym nie wymaga specjalnej opieki, raz nie karmilem go przez tydzien i nic mu nie bylo Mozna dokupic rybki ale ostrzegam ze pozjada(wiem bo moje tez zezarl). Nie wiem czy to samiec czy samica(nawet w zoologicznym nie wiedzieli). Szkoda mi oddawac zolwia w ale nie moge go zabrac ze soba na studia. Na oferty czekam do sierpnia.

Cena wyjsciowa: 200zlTemat: Pytania

o wielkości terrarium czytałam ale jeśli moje ma 24 cm to mogę tam żółwia zakwaterować ? - Słuchaj, nawet nie powiedziałaś nam, czy zdecydowałaś się na jakiegoś żółwia. Jak więc chcesz, żebyśmy Ci cokolwiek powiedzieli. Nikt z nas tutaj nie jest (niestety - bo uratowało by nam niektórym to życie) wróżką. A lądowe potrzebują mieć inne warunki niż wodno - lądowe. Najpierw zdecyduj się na któregoś, poczytaj żółwie.net NAPRAWDĘ od początku do końca, a później pytaj. Dowodem na to, że tą stronkę sobie po części olałaś jest to, że pytasz się o to, czy warzywa możemy żółwiom podawać. Otóż na stronie głównej o tym jest napisane, więc wystarczyło troszkę mieć chęci i troszkę czasu poświęcić na poszukanie odpowiedzi na pytanie.
Temat: czym je karmic???
Skąd pomysł o mrówkach
Jest to mało praktykowane chociażby ze względu na brak możliwości przełykania pokarmów na sucho u żółwi wodno - lądowych, ale jeżeli takie mrówki znalazłyby się w wodzie, to pewnie zostałyby zjedzone. Osobiście przyznam, że karmienie mrówkami byłoby bardzo "pracochłonne", bo ich wielkość względem gadzinek jest bardzo zauważalna
Inne, jak to nazwałeś "robaki" można włączyć do diety, ale oczywiście nie przesadzać z nimi, bo pojęcie jakie posiadamy na temat posiadanych przez nie pasożytów jest mizerne i chociaż żółwie radzą sobie bardzo dobrze z tego rodzaju zagrożeniami, to lepiej uważać.
Zapraszam do przeczytania tego opracowania http://zolwie.net/index.p...&id=7&Itemid=58
Pozdrawiam.Temat: Ślimaki lądowe - obiad dla gadzinek ???

Czy żółwiom wodno-lądowym można, jako urozmajcenie diety, podawać właśnie takie 1-2cm ślimaki lądowe?
Te ślimaki to zapewne wstężyki, żółwiom bardzo smakują ale jeśli chcesz żeby zjadły całego to trzeba potłuc skorupkę, bo nawet duże żółwie nie radzą sobie z ich twardymi domkami.Temat: Jadłospisy do oceny.
Witam!
Na początku muszę nadmienić, że moja żółwica jak do tej pory sama radziła sobie ze zdobywaniem jedzenia (mieszkała w dużym oczku wodnym gdzie zasoby zarówno fauny jak i flory są dosyć bogate) i tylko czasem była przez nas podkarmiana gammarusem lub mięsem ssaków (czytałam żółwie.net i już wiem, że się go nie podaje, aczkolwiek były to sporadyczne przypadki ). Ważna informacja to również ta, że żółwica tydzień temu została pogryziona przez psa, a gdyby tego było mało, to na dodatek wczoraj zniosła 8 jaj... tak więc dużo ostatnio przeszła. Dostaje wapno w zastrzykach. Ma 8-10 lat i 18 cm długości (dziurawego ) karapaksu.
Teraz jest pod moją opieką w domu i chciałabym, abyście doradzili mi najlepszą dietę (podaną wraz z szacowaną ilością każdego pokarmu dla tej wielkości żółwia) na okres jej rekonwalescencji, który będzie trwał około roku.
Teraz podaję jej głównie mrożone stynki, krewetki i ochotkę. Jutro spróbuję się przełamać i dać jej kilka liści mniszka lekarskiego oraz kilka dżdżownic... prawdopodobnie nigdy ich jeszcze nie jadła, stąd moje obawy.
Będę bardzo wdzięczna za konkretne wskazówki...

P.S Już dosyć długo 'szperam' w postach na forum żółwie.net i przeczytałam kilka cennych artykułów na TCP, wiem mniej więcej z czego składać się powinna dieta żółwi wodno-lądowych z gatunku Trachemys Scripta, ale problem polega na tym, że żółwica może przebywać w wodzie jednorazowo max. 10-15 minut, tak więc ciężko aby w tym czasie upolowała i zjadła małże czy ślimaka + wystarczającą ilość innych pokarmów stąd moja prośba o radę, jak postępować w takiej sytuacji.

PozdrawiamTemat: Oto Ptyś - lawina zamartwień początkującego miłośnika żółwi
My sie zgadzamy ze wszystkim co jest napisane w tym linku polecam równiez
http://www.czerwonolicy.waw.pl/
nie czytaj informacji o żółwiach na żadnych blogach bo tam czasami wypisują takie bzdury ze szkoda gadać
od tej niskiej temperatury żółw i tych twoich zabaw z nim prawdopodobnie mógł sie przeziebic
i nie słuchaj ludzi z zoologicznych bo zazwyczaj oni sie wogole na chodowli zwierząt nie znają
i co do tego "materiału" to żółwi wodno lądowych wogole sie nie powinno z akwaterrariów wyjmowac
po pierwsze higiena
po drugie stres dla zółwia
po trzecie jego zdrowie
No i mam nadzieje ze zapewnisz zółwikowi godne warunki zycia i bedei sie miał dobrzeTemat: Miękka skóra
Mam od ok. 10 lat żółwia wodnego bądź wodno lądowego. [czasami siedzi sobie w wodzie a czasami lubi wylegiwać się na słoneczku]. Od pewnego czasu zauważyłam, że ma bardzo miękką skórę i już nie rośnie. Wydaje się na trochę słabego. Wydaje mi się, że jest to brak witaminy D i wapna, ale nie jestem pewna. Żółw cały czas je suszone krewetki bądź rybę. Jak mogę mu pomóc ?Temat: ocadia sinesis
Witam co do tego gatunku

To tak w dużym skrócie zamieszcze informacje:

Ocadia sinensis

Środowisko: Wolno płynące zbiorniki wodne takie jak strumienia, rzeki i stawy. Żółwie tego gatunku należą do świetnych pływaków więc głębokość wody może dochodzić nawet do 60 cm.

Występowanie: Południowe Chiny, Wietnam, a nawet sięga jego występowanie po Tajwan.

Wielkość: Rekordziści osiągają nawet 25 cm, natomiast przeważnie wielkość dorosłej sztuki oscyluje 20-22 cm długości karapaksu.

Żywienie: Są to głownie żółwie roślinożerne ich dieta bogata jest w różnego rodzaju rośliny wodne, w naturze jednak zdarza im się jeść małe bezkręgowce znalezione w wodzie np. ślimaki na roślinach.

Uwagi: Warunków w hodowli raczej nie opisz gdyż znalazłem informację, że jest jednym z wielu gatunków uznanych za zagrożone wyginięciem. Poszukam czy jest coś na temat ferm lub populacji hodowlanych w celach amatorskich. Z tego co udało mi się znaleźć to warunki w akwa-terrarium nie różnią się zbytnio od tych jakie mamy u pospolitych na rynku żółwi wodno-lądowych.

Pozdrawiam

PS Zastanawiam się czy w takim razie jest sens pisania opisu ;P
PSS Link który wyjaśni gdzie wyczytałem, że jest zagrożony ;P http://www.arkive.org/chi...cadia-sinensis/Temat: czym je karmic???

wlasnie chyba lepiej by bylo ja wrzucic i niech sie rozpuszczaale czy tak mozna sprubuje tez posypywac ale niewiem z jakim mi to skutkiem pujdzie dzieki za odpowiedzi:)))

Posypywanie "startą" Sepią pokarmu dla żółwi wodno - lądowych mało się sprawdza w praktyce, a jedynym skutecznym tego typu sposobem jest podawanie tak przygotowanego jedzonka z "ręki".....
Wrzucona do wody Sepia pływa po powierzchni i nie wszystkie żółwie ją także podjadają.
Niezłym sposobem na jej podanie jest "ukrycie" niewielkich kawałków w odpowiednich porcjach ryb, ale najlepiej byłoby jakby żółw podjadał ją jednak sam.
Temat: Zesłanie żółwia czerwonolicego

interesuje mnie pewna kwestia a mianowicie czy orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa budowania stawów dla niechcianych żółwi wodno-lądowych?
O akcji TOZu w Szczcinie można poczytać tutaj: http://www.toz.pl/artykul...08_07_21_02.pdf
Ale czy kopanie specjalnych stawów rozwiąże problem? To próba likwidacji skutku a nie przyczyny, oczywiscie równoległa akcja uswiadamiająca tez tam jest prowadzona, szkoda że tylko tam.
Proponował bym kampanie: "Nie kupuj żółwia"Temat: Zesłanie żółwia czerwonolicego
Witam interesuje mnie pewna kwestia a mianowicie czy orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa budowania stawów dla niechcianych żółwi wodno-lądowych? Bo słyszałem, że takie stawy miały powstawać, żeby było gdzie biedaków przechowywać. Jak na razie wiem, że wybudowano taki staw koło schroniska w Szczecinie, ale to raczej inicjatywa schroniska.
Teraz zauważyłem ten temat, jednak widzę, że tutaj też inicjatywa jednej osoby, a może warto byłoby jakoś działać? Żeby potem nie żałować….
Bo Trachemys sp. nie dosyć, że wypierają nasze żółwie błotne z miejsc plażowania, to jeszcze polują często na zwierzęta będące pod ochroną. Zresztą każdy z nas zdaje sobie sprawę z zagrożenia, jakie spowodują te egzotyczne gatunki w naszej faunieTemat: Rejestracja
nie wiem kiedy będzie dojrzały,ale żółwicę napastował usilnie już w te wakacje tyle że tylko tą mniejszą a ona wyraźnie nie miała ochoty więc je rozdzieliłam a po czym poznać dojrzałość płciową u żółwia?

Marioh,ja nie wiem dużo o wodno lądowych choć moja siostra ma czerwonolicego,ale chętnie się czegoś dowiem może założysz jakiś wątek? albo naskrobiesz coś w doświadczeniach?chętnie poczytamTemat: pinki i duze ochotki
Pinki z tego co się orientuję żyją w korze drzew i na pewno nie są naturalnym pokarmem żółwi wodno-lądowych, poza tym są jednak chyba za tłuste i nie mogą być stałym składnikiem diety, ale można podać je od czasu do czasu

Co do ochotek nie wiem, nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, ale wydaje mi się, że jeśli są to owady przebywające nad wodą, to właściwie pochwycenie ich przez żółwie jest dość prawdopodobne, ogólnie trzeba by się dokładniej zagłębić w informacje na ich temat

Ciekawi mnie również skąd masz zamiar wziąć dorosłe owady

Dodam jeszcze, gdyż może nie każdy wie że larwy ochotki są wydobywane z silnie zanieczyszczonych wód z małą ilością tlenu, dlatego są dość niebezpiecznym pokarmem dla ryb oraz żółwi
Temat: No to i moje zwierzaki :D
A ja mam dodatkowo: żółwia czerwonolicego wodno-lądowego o wdzięcznym imieniu Marceli oraz pod opieką 4 rottweilery - było 7 - dwa szczeniaki i dwa dorosłe. I to tyle, jak dotąd
Temat: siemka
Cześć nazywam się Michalina mieszkam w Sanoku mam 11 lat interesuję się
pływaniem, anime szczególnie Naruto i Dragonball, muzyką kocham Tokio Hotel i zwierzętami mam w domku 2 psy posokowce bawarskie Astora(6 lat) i Bąbla (3 lata), chomika dżungarskiego o imieniu Biszkopt, wodno-lądowego, ozdobnego żółwia żółtobrzuchego, który nazywa się Otylia, 2 koszatniczki o imionach Luck i Lucky i królika miniaturkę - Tuptusia:)Temat: Akwarium dla kraba Vanilki
pisząc wodny myślałm o wodno-lądowym ale nie zrozumiałęm pytania?? żółwie żyjo nawet do 80 lat i mogą urosnąć do 40 cm to zalezy jakie warunki mu zapewnisz, uważam że kraby daja również duża satysfakcj szczególnie gdy np nauczymy go brać jedzenie z ręki
Temat: Audycja z Adamem Hryniewiczem z 2008
Pan Karol mu troszkę pojechał po ambicji, słychać było że pod koniec rozmowy z Karolem Panu Hryniewiczowi zagotowało
Ale żywienie wodno-lądowych zostało przedstawione po łebkach - są drapieżnikami mięsożernymi, i że tak powiem lud niekumaty zrozumie że taki żółw zje każde mięsoTemat: Pomóżcie żółwiowi - wroclaw - opolska 30
We wrocławiu przy ulicy Opolskiej 30, jest stary sklep zoologiczny (pozostała działalność to znicze i ostrzenie pił !!!!). Pozostał tam tylko duży żółw żółtolicy wodno-lądowy około 15 cm pancerza który żyje w okropnych warunkach. Mieszka w strasznie brudnym akwarium, bez żadnej wysepki i do tego biedny gad jest obrośnięty glonami tak jakby woda nie była zmieniana od lat. Wyglądał strasznie. A facet stwierdził że on tak lubi mieszkać

Jeśli ktoś chciałby go przygarnąć to proszę tam pojechać i pogadać z facetem, sądze że z chęcią się jego 'pozbędzie'.

Poinformowałem TOZ ale nie wiem czy to coś da.Temat: Weterynarz dla żółwi w Gdańsku.
Witam.
Weterynarz znający się na gadach u którego leczyłem jednego ze swoich żółwi wodno-lądowych to:
Mirosław Kalicki
Ul. Diamentowa 15
Przyjmuje w dni robocze 15.30-19.00
Niestety nie mam telefonu do niego. Na co dzień zajmuje się gadami i ptakami w Gdańskim zoo. Moim zdaniem zna się na żółwiach (mojego wyleczył ).
Drugi kontakt to,
Szpital Weterynaryjny Krzemińskiego
Łąkowa 35/38
Tel. 058 301 39 09
Czynny całą dobę.
Wizyty trzeba umawiać telefonicznie.Temat: domowe sposoby przygotowania pokarmu

czy znacie jakieś domowe przepisy na przygotowanie smakołyków dla żółwi wodno-lądowych, oczywiście chodzi mi o jakieś urozmaicenia a nie podstawy diety.
czekam na szybkie odpowiedzi


Tak na zdrowy rozsądek - po co tak kombinować...
Urozmaicenie diety, to raczej systematyczna i ciągła zmiana pokarmu, a nie sposobu jego przetwarzania i podawania. Robienie z kilku podstawowych pokarmów jakiegoś mixu, czy galaretki, wcale nie jest naturalne i bardziej zdrowsze dla żółwia, a do tego to i tak przecież żadne urozmaicenie jego diety....
Jeżeli trzymamy się zasad zywieniowych i podajemy, to co należy, to jak wykombinować jeszcze coś więcej z tego samego Eksperymenty z innymi pokarmami raczej bym odstawił i pomyślałbym o tym bardziej naturalnie wyglądającym dla żółwi jedzonku.
Pozdrawiam.Temat: rejestracja żółwi wodno-lądowych
Hej,
mam 2 żółwiki żółtobrzuche i 2 ostrogrzbiete,przy kupnie ich dostałam "papier",że pochodzą z hodowli (wyklute w niewoli).

Czy trzeba je rejestrować?u mnie jest takie zadupie,że pewno sami nie będą wiedzieć (jak rejestrowałam węże i greki to prócz mnie była tylko jedna osoba w aktach,która ma zarej. jaszczurkę...

tak czy siak wolę się dowiedzieć jak to jest...bo na zolwie.net nie ma moich żółwikow wymienionych w aneksach,a na stronie z citesem są (ostrogrzbieye ino,ale są)

PozdrawiamTemat: /ok.Piły/ 2 czerwonolice ŻÓŁWICE szukają domku!
czerwonolice są wodno-lądowymi i nie polecałabym ich starszym osobom. potrzebują dużego akwarium i potężnego, zewnętrznego filtra wodnego bo brudzą niemiłosiernie.

miło z tego dziadka strony, ale wpierw dobrze byłoby się wypytać czy wie jak zapewnić mu odpowiednie warunki. od razu mówię że życie na podłodze i karmienie sałatą odpada. na terrarystycznym są czasami lądowe bez papierów do oddania, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie odda ich osobie która nie wie jak się nimi zająć (wymagania naszych hodowców szczurów to przy tym naprawdę pestka). i tak, lepiej by miały papiery, bo w razie wpadki można zapłacić do 1500zł grzywny za zwierzę z odłowu. to że są "do adopcji" policjantów nic nie obchodzi.

co do tego które żółwie powinny mieć papiery to niestety dokładnie nie powiem, bo nie znam się na tyle. wiem że z pewnością wszystkie popularne lądowe, czerwonolice, ostrogrzbiete, chyba malowane też. jak gdzieś znajdziecie w sklepie to informujcie sprzedawcę, bo ostrogrzbiete muszą mieć papiery dopiero od maja tego roku.Temat: rejestracja żółwi wodno-lądowych
monikapapuga, ten temat brzmi "rejestracja żółwi wodno-lądowych" ,swoje pytanie zgłoś lepiej w dziale o żółwiach lądowychTemat: Chce kupić żółwia
Po pierwsze to chyba powinniście trochę trzymać języki na wodzy, odrobina kultury jeszcze nikogo nie zabiła... A żółwie lądowe faktycznie nie są najtańsze, za 35 zł to można kupić wodno-lądowego
Temat: Lądowy czy wodny?
Jakiego macie żółwia lądowego czy wodnego?

Ja mam wodno-lądowego.
Temat: Żółw
Chciałąm wam przedstawić mojego żółwia. To jest żółw słodko wodny wodno lądowy. Jak go dostałam był malutki a teraz wychodzi poza granice mojej ręki. Jak aparat wróci z naprawy dam wam jego zdjęcia.
Temat: Ile kosztuje żółw wodno-ląodowy
Co do ceny, to na pewno za 300zł nie kupuj. Ja kupiłem swojego za 45zł, na giełdach są po kilkanaście. Nie mów sprzedawcy w zoologicznym, że chcesz żółwia np. żółtobrzuchego, tylko spytaj po prostu o wodno-lądowe do 50zł, czy ile tam możesz na niego wydać.Temat: Zwierzaki =)
Serwetka, siostra ma wodno-ladowego. Czasami go wypuszczamy i chadza sobie po domku Mowi sie, zektos jest wolny jak zolw. Co do zolwia mojej sister to nie prawda. Ten zapierdziela równoTemat: Zwierzaki =)

Serwetka, siostra ma wodno-ladowego. Czasami go wypuszczamy i chadza sobie po domku Mowi sie, zektos jest wolny jak zolw. Co do zolwia mojej sister to nie prawda. Ten zapierdziela równo

takiego też miałam ...i był jeszcze fajniejszy niz Toficzek
Temat: Gady lądowe w jurze i kredzie
Krokodylomorfy, łuskonośne, żółwie, sfenodonty, w dużej części lądowe mogły byc azdarchidy (z pterozaurów) i gady z Choristodera (wodno lądowe). Może we wczesnej jurze żyły jakieś niedobitki z wymierania trias-jura?Temat: Chce kupić żółwia
Siemka chciałbym kupić żółwia najlepiej to wodno-lądowego tak do 60zł.Moje gg to 6542017.Bardzo mi zależy na nim!!!Temat: Żółw samiec czy samica??
Witam, mam 6 miesiecznego złówia wodno-ladowego i niiewiem czy to jest samiec czy samica moze mi ktos powiedziec jak to sprawdzic??

a drugie- moje pytanie moj zolw ma miekka skorupe co robic?Temat: Oddam 2 żółwie Świdnik i okolice.
tak jak w temacie oddam 2 żółwie ozdobne wodno lądowe w wieku 5 lat każdy. płci nie znam
Temat: Wapno
Przeczytałem gdzieś na forum że ktoś zanurza żółwie w wapnie nie rozumiem o co chodzi.
Ja mam wapno cały czas w wodzie w której pływa żółw.
Czy to dobrze czy źle?
Czy można dać żółwiom wodno-lądowym coś zamiast wapna?
I co to jest?Temat: Kupić czy nie??
Jeśli to ma być wodno- lądowy to polecam czerwonolicego. Mam już go jakieś 4 lata, zero problemów, lecz zółwie są dosyć nudne. Zastanów się nad jakąś jaszcczurką, np legwanie ;dTemat: Akwarium dla kraba Vanilki
A ile cm mają najmniejsze żółwie? Powiedzmy wodno - lądowe?
Temat: co to z gatunek
ŻÓŁTO UCHY nigdy o takim nie słyszałam, mam podobnego lub takiego samego żółwia i mój prawdo podobnie to żółtolicy mój też jeszcze jest maluchem i takie podobne pytania też na tym forum dawałam.Tylko, że mój jest wodno-lądowy
Temat: Sen zimowy
Mój żółw zawsze jak śpi to podpływa do góry i wystawia na chwilę nosek na zewnątrz a czasami jak śpi ma on przez cały czas wystawiony nosek. ( jest on żółwikiem wodno lądowym)
Temat: Żywienie
Temat dla osób początkujących, choć nie koniecznie...
Żółwie wodno-lądowe są dość żarłoczne, co niestety często przyczynia się do ich zguby. Zjedzą wiele rzeczy, a nieroztropny właściciel może to odebrać jako znak, iż właśnie taki pokarm nadaje się dla jego pupila. Dlatego tak ciężko jest niektórym uwierzyć, iż wołowina i filety z kurczaka, które jego żółw zjadał z takim smakiem są dla niego szkodliwe. Zresztą nie tylko to powoduje tak powszechne, fatalne błędy w żywieniu tych żółwi. Wystarczy przejrzeć pierwszą lepszą książkę o hodowli, bądź poprosić o radę „specjalistę” ze sklepu zoologicznego by usłyszeć, że żółwie żywią się rąbanką, twarożkiem, i wszelakimi owocami i warzywami.
Przy żywieniu żółwi trzeba się trzymać prostej zasady:
Ich pokarm musi być jak najbardziej zbliżony do naturalnego oraz musi być jak najbardziej urozmaicony.
W zależności od gatunku żółwia i jego wieku, w skład diety powinny wchodzić:
Żywe ryby (ewentualnie mrożone), skorupiaki (gammarus, krewetki, raki), płazy (choć w naszym kraju raczej niedostępne), wszelkie robaczki, larwy, żyjątka wodne (ochotka, rureczkiki, wodzień, dafnia, dżdżownice), mięczaki (ślimaki), owady (koniki polne), oraz wszelkie rośliny wodne.
To oczywiście skrócony spis pokarmów, lecz wydaje mi się, że dobrze obrazuje prawidłową dietę żółwi.
Oczywiście wszystko zależy od gatunku żółwia (np. hieroglifowy powinien się żywić w większości roślinami) i od jego wieku.
Dieta musi być dobrze zbilansowana.
Zastępowanie takiej diety przez mięso ssaków i ptaków, warzywa, owoce i nabiał, prowadzi do wielu poważnych schorzeń, a w efekcie do powolnej i bolesnej śmierci…

Jakoś tak tu pusto było, więc pomyślałam, że zacznę temat…
Zapraszam do dyskusji o żywieniu żółwi!
Strona 1 z 2 • Wyszukano 195 postów • 1, 2
Szablon by Sliffka